Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősport a leghasznos...

Melyik küzdősport a leghasznosabb?

Figyelt kérdés
Be szeretnék íratkozni valamilyen küzdősportba, de nem tudom hogy melyikbe. Szerintetek melyikkel tudnám a legjobban megvédeni magam az utcán?
2011. máj. 6. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha leírnád milyen a testalkatod még segíthetne is valaki...
2011. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
195/90
2011. máj. 6. 21:49
 3/15 lee12 ***** válasza:

ezt előtted kb 500 an megkérdezték

ha csak az önvédelem érdekel akkor krav maga meg defendo

ha a sport is akkor kezdésnek jó a box mert ott megerősödsz

de az utca teljesen más mint pl egy box meccs ..az utcán pl 6 an mennek rád

2011. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Martial Artist ***** válasza:
Igazából egyik küzdősport sem rosszabb a másiknál. Csak az emberek jelleme más. Mivel mindegyik küzdősport célja saját magad fejlesztése. Csak mindegyik máshogy éri el. Pl a karate és a kungfu stílusok esetében ez hosszabb időt igénybe vehet(viszont ott sokkal több dolgot kapsz, amit eleinte fel sem fogsz tudni fogni és csak utána jössz rá h milyen sokat is ér ott szerzett tudás a mindennapi életben.) Ha van küzdősport (legyen az bármilyen is) akkor ott vannak emberek, szal van közösség. Tanácsolom h látogass el különböző edzésekre kérdezősködj és utána válaszd ki azt ami neked megfelelő. Fontos szempont a versenyekhez való viszonyulás( vannak olyan küzdősportok melyek nem támogatják a versenyzést,)és az egyik legfontosabb a te első benyomásod. Meg persze h a lakóhelyed környéken milyen harcművészeteket lehet gyakorolni.
2011. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Debrecenben lakok.

Egyébként nekem valami olyasmi kéne, amit a katonáknak/rendőröknek oktatnak. Csak nem tudom, hogy annak mi a neve. Valaki nem tudja véletlenül? Meg azt nem tudjátok, hogy ott csak védekezésre tanítanak, vagy támadásra is?

2011. máj. 6. 22:05
 6/15 anonim ***** válasza:
Önvédelemere muay thai (tai box),és krav maga a legjobb.
2011. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Én ezt ajánlanám neked ha már debreceni vagy: [link]
2011. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Katonáknak és rendőröknek Ju Jitsu-t oktatnak, ami egy harcművészet.
2011. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, és a Ju Jitsu egy közelharcra kifejlesztett harcművészet, szóval bővelkedik a támadó technikákban is.
2011. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Martial Artist ***** válasza:

A közkősportokban van védekezés és támadás is(mindegyikben) később rájössz h lényegében nincs védekezés csak támadás de ebbe most nem megyek bele mert ez egy bonyolult filozófia. Szal ahogy az előbb hallhattad vannak olyan sportok amik gyorsan megtanítanak az önvédelemre, pl színészeket vagy katonákat ha gyorsan szükséges ez a tudásra.(krav maga meg defendo STB) de sztem nem kell elkapkodni a dolgokat járni kell az utat ismeretet szerezni(ha kell több stílusból is)és így válhat valaki igazi harcművésszé, ha az alapokkal kezdi. Erre jó a karate, kungfu, kempo, judo, aikido és sok más stílus is. Debrecenben ezeket találtam talán érdekelhet téged:

[link]


Ezen kívül sztem biztos van ott valahol karate és kungfu is(mer az szinte mindenhol van)

Én úgy 10 éve gyakorlok különféle küzdősportokat és ennyi idő után én már nem csak a különbséget hanem az összekötő kapcsokat is látom a stílusok között. Ehhez gyakorlás és ismeretszerzés kell(önvédelemhez is). Ezen a honlapon láttam h Debrecenben van Jeet Kune Do. Mely Magyarországon nem mindenhol található meg. Ez egy különleges stílus megy lényegében egy nagy keverék az összes többiből. Ez a stílus a híres Bruce Lee stílusa, melyet ő hozott létre. Ezt a küzdősportot is oktatják katonáknak és kommandósoknak is. Én biztos kipróbálnám ezt a stílust ha lenne rá lehetőségem(messze lakok)

Remélem segítettem vmit:)

2011. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!