Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokat ajánlatok...

Milyen gyakorlatokat ajánlatok? Comb + fenék, a többi info lent

Figyelt kérdés
A combomból és a fenekemből szeretnék fogyni, ill. később feszesítteni, mivel körte alak vagyok, ezért ezek a problémás területeim. Tudom, sok oldal van ahol leírják, hogy milyen gyakorlatokat végezzek, csak az a baj, hogy a térdeim nagyon "gyengék", pl. guggolásból nem tudok felugrani, mert rögtön "kattognak" és visszaesek az éles fájdalomtól ami olyankor belehasít... kb ez a helyzet a dreppnél is, és egyéb gyakorlatnál ami egy kicsit is igénybe veszi a térdet... és ezek azok a gyakorlatok amiket végeznem kéne :(
2011. máj. 7. 17:30
 1/2 fjps ***** válasza:

A térdeid mennyire gyengék? Illetve ez valami sérülés eredménye, vagy mindig is ilyen volt?


Fogyni bármilyen aerob mozgással tudsz. Futni, biciklizni tudsz? Ha nem kirpóbálhatod az úszást is.


A telitalpas guggolás (felugrás nélkül) és a kitörés megy? Ugyanis "feszesítésre" ez a két legalapvetőbb és leghatásosabb gyakorlat.


Fontos, hogy mozgás előtt alaposan melegíts be, és fordíts különösen nagy figyelmet a térdeidre.

2011. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

a térdeim kb 2éve lettek ilyenek,mikor elkezdtem megint nőni (most 17 éves vagyok), és az anyum is ugyanígy volt ebben a korban... a többi csontom is ropog mint pl az állkapcsom,csuklóm,bokám, de azok nem ennyire vészesek, az állkapcsomat kivéve. szedek vitaminokat,amik erősíttik a csontokat,és lassan segítenek is


suliban 1 héten 1x van úszásom, emelett még 2 torna órám, és otthon is szoktam tornázni néha


a telitalpas gugolás, és a kitörés néha sikeres, de van amikor az 5.gugolásnál már abba kell hagynom... ez mondjuk naptól függ

sajnos az időjárás is sokszor befolyásolja,amikor rosszabb idő van, akkor érzékenyebbek


igen,a bemelegítésre nagy figyelmet szentelek, rendesen szétnyújtom az összes izmom

egyébként elég hajlékony vagyok, nem tudom lehet e valamilyen köze hozzá

2011. máj. 7. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!