Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » MMA/Thai Box/Karate: a csontok...

MMA/Thai Box/Karate: a csontok keményitése lehetséges, ha kővel ütögetem?

Figyelt kérdés
a csontok keményitése lehetséges, ha kővel ütögetem, mindenféle hosszútávú negativ hatás nélkül? Persze finoman
2011. máj. 10. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
ha te a csontjaidat szeretnéd edzeni, és nem üveglapokból van a házatok, ajánlom a falat :), vagy a tésztagyúrót, vagy hogy hívják azt a kerek valamit :D.. A shaolin harcművészek bambuszból, vagy egyéb fából készült kerek dolgokkal ütögetik az alkarjukat, a fejüket stb.. Attól függ, te mit nevezel negatív hatásnak :).. ha a belső csont megvastagszik, az idegek érzéketlenebbek lesznek, az most lehet + és - is, de ez tőled függ mit nevezel annak :) De ez viszont hosszú, fájdalmas, és kiemelném, nagyon hosszú munka :D.. és itt ne hónapokban, években gondolkozz
2011. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát én azt értettem negativ hatásnak, hogy mondjuk valahogy hosszútávon sérül a csont, tehát a sok kicsitből összejön egy nagy. Vagy a rázkódásoktól sérül az izület. Persze ez mind hülyeség, hisz ennél jóval nagyobb behatásoktól (futás) se lesz semmi. És a csont aktivan épiti magát
2011. máj. 11. 15:38
 3/9 anonim ***** válasza:
nem is kell a futást nézni, rá kell nézni csupán a 90 éves shaolin harcosokra, azt még nagyba cigánykerekeznek :D..
2011. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
24
2011. dec. 26. 22:23
 6/9 anonim ***** válasza:

A kungfu-ban alap, hogy először a bőrt edzik meg, aztán a felszíni izmokat, majd a mélyebb izmokat. Csak ezután következik a csont. Tehát nem ezzel kéne kezdeni.

Egyébként, te gondolom, a keresztirányú (merőleges) behatásokkal szembeni ellenállóképességre gondoltál. Erre alkalmas a fent leírt metódus. A hosszirányú behatásokra tökéletesen jó a fekvőtámasz seikenen (főleg a "kopogós" változata), ütni a nagy zsákot és a makiwarát.

2012. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ennyi erővel ütögethetnéd kalapáccsal is...
2012. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"A kungfu-ban alap, hogy először a bőrt edzik meg, aztán a felszíni izmokat, majd a mélyebb izmokat. Csak ezután következik a csont. Tehát nem ezzel kéne kezdeni.

Egyébként, te gondolom, a keresztirányú (merőleges) behatásokkal szembeni ellenállóképességre gondoltál. Erre alkalmas a fent leírt metódus. A hosszirányú behatásokra tökéletesen jó a fekvőtámasz seikenen (főleg a "kopogós" változata), ütni a nagy zsákot és a makiwarát."


hát igen, bár nem tudom, hogy pl alkarra milyen "más" irányú behatás jöhet. Igazából alkar, alsó lábszár a fontos. Egyszerűen keményebbé akarom tenni, hát igy hogy bőr, izom stb külön külön erősitése van, még igy nem hallottam

2012. jan. 6. 22:09
 9/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!