Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konditeremben ha fogyni...

Konditeremben ha fogyni akarok melyik gépet használjam? (Bővebbem)

Figyelt kérdés
Lépcsőzőgép,Elipszisgép,Szobabicikli? 40percet akarom kb. használni ezek közül valamelyiket. (természetesen minden alklommal)
2011. máj. 12. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:

hogyhogy melyik gépet használd?

hát nyomod az alacsony kalóriás diétát, és mellette mozogsz.

1. közelítésre aerobot, én szerintem mondjuk intervallumos anaerob-aerobot célszerű.

2011. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy melyik az amelyikkel a legjobban/leggyorsabban tudok zsírt égetni. mivel mindegyik a felsoroltak közül cardiós ezért érdekelne, hogy melyiket érdemesebb használni. Egy nap nem tudok mindegyikkel 40-40percet edzeni...
2011. máj. 12. 13:00
 3/9 anonim ***** válasza:

óó szóval melyiknek a használata jár több energiafelhasználással?

az meg a gép ellenállásától függ. (ugye ezek állíthatóak)

2011. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen állíthatóak:D Amúgy bocs ha félreértem, de nekem teljesen úgy jön le, hogy te h*lyének nézel:D Amúgy jártam már nagyon sokáig konditerembe és próbáltam ezek közül a gépek közül mindet, de végül a lépcsőzőgép mellett döntöttem. Fogytam is, de csak bizonyos területekről inkább(comb,fenék:))És a másik gondom az volt vele, hogy 7-8hónap alatt ahhoz képest szerintem nem eleget pedig heti 4-5x 40percet lenyomtam vele+mellé ugye a súlyzós edzések. Most fél évre abba kellett hagynom mert a térdemmel voltak problémák. 2napja járok edzeni újra és ezért vagyok kíváncsi, hogy más mit gondol melyikkel lenne célszerűbb edzeni:) Mert a taposót lehet inkább hanyagolnám:) Ja és amúgy 163/56kg vagyok:)
2011. máj. 12. 13:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja visszatérve, hogy lehet állítani a fokozatot...én úgy tudom, hogy zsírégetés szempontjából inkább a mennyiség számít nem az, hogy minél magasabb fokozaton csináljam. Persze nem a legalacsonyabbon kell, de a nagyon magas fokozat inkább az izmokat növeli nem? De lehet, hogy tévedek.
2011. máj. 12. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:

nem nézlek hülyének, csak nem szándékozom úgy írni mintha Neked csak téveszméid lennének edzéssel kapcsolatban.


az, hogy honnan használ fel a tested zsírt, alapvetően genetika kérdése.

azt a gépet használd, ami kíméli az ízületeidet, kényelmes.

nagy intenzítással nem tudsz sokáig edzeni, mondok egy példát, én lemennén edzeni és mondjuk 10 edzőtársamat kihívnám szabályok közti harcra, már az 5. után lehet nem bírnám a tempót. ennyit az intenzításról.

kissebb intenzítással huzamosabb ideig tudsz edzeni, így pl. 1,5 órán át dolgoztatod a tested, és használsz fel energiát.

én tapasztalatból azt ajánlom, hogy váltogasd a megterhelő és a kisebb ellenállást (az én esetemben a különböző ellengeleim között lazító könnyed edzés pihenésképp) így intervallumos edzést csinálsz, és maximálisan felpörgeted a tested, az edzés befejezte után (~még 1 napig) magasabb kalória felhasználású állapotban maradsz. mondjuk sajnos.. nekem ez csupán energiapocsékolás, hogye edzés után alszom, de a testem még pörög.. viszont neked pont jó lenne.

tehát kis intenzításon edzeni fölösleges, az nem edzés.. magasan nem tudsz, mert elfáradsz 5 perc alatt. vagy lődd be a 2 közé "aerob edzés amitő még Isten is leszálkásodott" de inkább csináld intervallumosban, és akkor sikerülhet elérni amit edzéssel elakrasz értni.


és ez még mindég másodlagos fontosságú az étrendhez képest.

2011. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze fontos az étrend is, oda is figyelek arra, hogy mit eszek mégis valamiért nehezen megy a fogyás. Szerintem más ennyi "szenvedéssel" már rég modellalkatú lenne...ami azért eléggé idegesítő.
2011. máj. 12. 13:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha testzsírt akarsz leadni,akkor a diéta az első.

A konditerembe meg inkább súlyzózz.

Sok kalória elégetésére meg járj spinning edzésre.

2011. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is odafigyelek az evésre, és ha Te annyit ennél mint én, egészségtelenül kövér lennél még nyár vége előtt.

nem az számít mennyire figyelsz oda és mennyit szenvedsz, hanem az hogy miből mennyit eszel. ha szenvedésnek nevezed amit eddig csináltál, és a célod nem az hogy erősebb legyél másoknál illetve valami hasonlóan nehéz dolog, hanem az hogy lefogyj, akkor valamit nem jól csinálsz.

fehérjedús, alacsonyabb (1200-1800 kcal) energiájú étrenddel heti 0,5-1 kiló zsírt le lehet adni, nincs benne semmi szenvedés vagy küzdés..

2011. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!