Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Helyből távolugráshoz milyen...

Helyből távolugráshoz milyen izmokra van szükség?

Figyelt kérdés

Miért ugrok ilyen 1métereket tesiórán helyből távolugrásnál?14éves vagyok,8.as,50kg..erőnlétileg olyan átlagos vagy kicsit átlag alatti..jolvan gyenge vagyok mert nemtudok egy rendes fekvőtámaszt sem csinálni,de a combom az elég izmos mert sokat futok meg biciklizek..

És az osztálytársam ugyanolyan fizikumu mint én,és mégis ő nagyobbat ugrik mint én..Miért?

Lehet hogy nem jó a taktikám?!


2011. máj. 21. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:

GreenTea


Nem taktika kell ide, hanem technika.

2011. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

taktika :D

Comb izomra van elsősorban szükség, azonban nem statikus erőre, hanem dinamikusra. Ezen atlétikai edzéssel lehet leginkább fejleszteni. Technikán is múlik a dolog egyébkén, de a dinamikus elrugaszkodás a kulcs.

2011. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=xYHSv-Vd4zc

nézhetsz még videókat, a lényeg, hogy figyelj hogy nagyot lendíts a karjaiddal is, kb. vállszéles terpeszben, tiszta erődből rúgd el magad a földtől, majd próbáld meg minél előrébb lerakni a lábaidat. ennyi :)

2011. máj. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem.Mólkor tiszta erőmből ugrottam kb 10et és ugy meg fájdultak a combjaim hogy alig birtam menni..lehet hogy nem melegítettem be rendesen..
2011. máj. 21. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!