Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Capoeira vs taekwondo?

Neji kérdése:

Capoeira vs taekwondo?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy volt már egy ilyen kérdés de én kíváncsi lennék további válaszokra is.Nem önvédelem a célom.
2011. máj. 21. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Most nézzük a magasabb szintet. Egy brazil capoeira mester és egy koreai tkd mestert. Ilyen szintem már nagyon veszélyes és igen kreatív és érdekes lábmunkákat láthatunk, az ugró rúgásban a tkd a jó, a lábsöprésekben pedig a capoeira-sok. A rio-i gettókban a capoeira brutális, még könyökkel is ütnek. Magyarországon a capoeira-sok csak a bemutatókra gyúrnak táncikálnak, ráadásul nagy lehúzás anyagilag. A tkd-ban gyorsabban lehet fejlődni, de csak egy sport. Ha komoly mestertől tanulsz és mondjuk rászánsz 20 évet, akkor mind a kettő hatékony. Láttam már videókon olyan MMA meccset, ahol a capoeira-s lerúgott egy kick-boxolót, TKD-st is láttam már, hogy szétrugdos egy BJJ-st.

De itt magyar viszonyok között egyiket sem ajánlanám.

2011. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig a magyar taekwondo elég erős, legalábbis ITF biztosan. Van jópár Európa bajnok a mi egyesületünknél is, tanulunk könyök és térdelős technikákat is. Ezt gyorsan haladást sem igazán vágom. Valami McDojoban jártál? A fekete öv nagyon (nagyonnagyonnagyon) minimum 5 év alatt szerezhető meg, második danra meg már csak külön a nagymester meghívására lehet csak menni.
2011. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit szeretnél kezdeni vele. A Capoeira látványos, a lendület erejével erősíti a támadásait, viszont ha mondjuk kilökik az egyensúlyából vagy szakad az eső tehát pocsolyák vannak, vagy lépcsőn kell verekedni :D Akkor elvérzik. A tkd-s viszont nem. Én utcai körülményekben gondolkodom mindig és ott egyértelmű szerintem, hogy a tkd a jobb, viszont ez nem azt jelenti, hogy utcára az a legjobb. Mert nem. De itt a kettőről kellett véleményt írni.
2011. máj. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oda írtam h nem az önvédelem a célom.Látványos ez érdekel..=D
2011. máj. 24. 06:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, én személy szerint taekwondozok, de ezelőtt capoeirázni szerettem volna a látványos mozdulatok miatt. Szerintem egy küzdelemnél nem csak az számít, hogy ki a jobb bunyós, hanem hogy fejben ki az erősebb. Nem tudom, ismeritek -e a szlogent: "Ahhoz, hogy mást le tudj győzni, először meg kell tanulnod magadat legyőzni" Tehát ha küzdesz, erős összpontosítás, és az kell, hogy csak ott legyél. Tudni kell kikapcsolni az agyad, és csak oda figyelni. Szerintem ezt a taekwondoban (vagy legalábbs abban a klubban, ahova én járok) ezt jobban megtanítják. Bár én nem tudom, milyen egy capoeira edzés, de a lényeg: a küzdelem kimenetele e fejben dől el, ezt a koreaiak nagyon jól tudják. Én is tapasztaltam már küzdelemnél, hogy fejben kell rendben lenni:)
2012. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!