Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáj a terdem a futástól?

Miért fáj a terdem a futástól?

Figyelt kérdés
Kezdő futó vagyok, már a második alkalommal megfájdúlt a terdem a futástól, azóta pedig nem múllik, csak egyre jobban fáj!
2011. máj. 24. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

mark86


vagy a cipőd nem megfelelő vagy valahogy rosszul teszed a lábad! ha mindkettő oké akkor túlsúlyos vagy és megerőltetted(vagy nem és hirtelen sok),izületvédő nem árt!

ha nem múlik akkor doki! ezért ne hagyd abba derítsd ki az okát!

sok sikert!

2011. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én csak ritkán és meglehetősen rövid távokat futok, inkább gyaloglással váltakozva...

Egyszer úgy tettem tönkre a térdem, hogy lejtős aszfalton futottam nagyon gyorsan, nagyon erősen, szóval mindent beleadva. (Súlyom nem sok amúgy.) Ezután fáradt voltam, térdemet picit fájlaltam, nem nagyon, mondtam is, hogy öreg csontjaim, de pár nap alatt kipihentem.

Majd rá egy hétre újra futottam, akkor viszont csak úgy könnyedén és erdőben, nagyon puha talajon. Alig volt pár km, egyre jobban elkezdett fájni a térdem, aztán gyalogoltam csak, de úgy is lépésről lépre lett egyre rosszabb, hogy a buszmegállóig alig tudtam kimenni, már a könnyeim is potyogtak a fájdalomtól.


Nem tudom mi volt ez... Mentem orvoshoz, de nem jutottam be, mert az unatkozó nyugdíjasok hónapokra előre lefoglaltak minden időpontot. Nekem csak fél évre rá lett volna időpont, ennyit a társadalombiztosításról, meg hogy mindenkit el kell látni...

Szóval sokat pihentem és nem erőltettem, mert napi 2 km sétától is újra meg újra előjött a fájdalom, ha nem is olyan mértékben. Ja és lejtőn lefelé érezgettem inkább a fájdalmat, meredekre fölfelé mászva nem. Vagy 1-1,5 évig abszolút kíméltem, aztán most úgy tűnik rendben van.

Direkt futni nem járok már, de busz után és kirándulni menni azért tudok és lekopogom...


Na kérdés te mit csináltál?!!

Minden esetre jobb, ha te is kíméled, hogy egyszer megnyugodjon!

2011. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért is fájhat,mert gyenge.

Minden másnap csinálj meg 3x50 guggolást tarkóra tett kézzel.

Amit még tehetsz és orvosok szokták ajánlani gyenge térdre a guggoláson kívül a lábnyújtás gyakorlat gépen.

2011. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy megerőltettem, mert nincs túlsúlyom....viszont már el múlt nehány nap és nem jobb, mégis mikor jön rendbe??? Nem szeretnék lemondani a futásról :(
2011. máj. 24. 11:39
 5/8 WBTBWB ***** válasza:

Több dolog is okozhatja a problémát, nekem is volt ugyanilyenem, amikor elkezdtem futni.

Valóban lehet, hogy a cipő nem megfelelő, futócipőt csak futóboltban szabad venni, mert ott szakemberek adják el a terméket, és ők tényleg értenek hozzá és tudnak segíteni, hogy melyik típus jó a lábadra (mert ugye nem csak az számít, hogy méretben jó-e). Futócipőn nem szabad spórolni, ha 20 ezer, akkor annyi, ha 40 ezer, akkor annyi. Ez egy ilyen dolog, erre rá kell áldozni a pénzt, ha nem a számodra legkényelmesebb cipőt veszed meg, csak tönkreteszed magad.

A másik dolog pedig a túlterhelés lehet. Nekem is ez volt, egyik nap megvettem a cipőt, másik nap már 15 kilit le is nyomtam benne. Ez így ment 2 hétig, minden nap kemény edzések, és az egyik nap elkezdett fájni a térdem, éppen résztávoztam atlétikapályán. Nem tudtam befejezni az edzést, mert egy kis idő után annyira felerősödött a fájdalom, hogy nem bírtam megemelni a lábamat sem. Valahogyan hazabattyogtam (futva kb másfél percre van a pálya, na hazafele ez az út 20 percig tartott, kínok között), otthon a fürdőkádba csak kézzel tudtam beemelni a lábamat, másképp nem ment. 2 hetet hagytam ki, jegeltem (na ezt nem szabad :D), és kenegettem Fastum géllel. Teljesen helyrejött, de szinte ahogy elkezdtem újra edzeni, ugyanez előjött a másik térdemmel is. Na és akkor rájöttem, mi a "gyógyír": nyújtás. Rengeteg nyújtás, napi legalább fél óra, edzés előtt és után is szinte KÖTELEZŐ!!! És a rendes bemelegítés és levezetés. Ha ezek nincsenek meg, tuti, hogy előbb-utóbb belefutsz valamilyen sérülésbe. Amióta így csinálom, ahogy leírtam, semmi baja a lábamnak, ja és persze a Porcerő Fortét ajánlom, sokat segített az is.

Remélem segítettem :)

2011. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 WBTBWB ***** válasza:

Bocsi, kimaradt még valami: nehogy úgy fuss, hogy a sarkadra érkezel, a legnagyobb hülyeség, teljesen elrontja a dinamikus mozgást. Nehéz lesz, de próbálj meg rászokni arra a mozgásra, amikor a lábujjaid mögött, a talpadon lévő "párnás" részre érkezve fogsz talajt.

http://www.youtube.com/watch?v=ukypiGj7bns

2011. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mark86


köszi! ezt nem is tudtam,tök furcsa! én se vertem oda a sarkam de erre nem gondoltam!

2011. máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nos; egy nagyon fontos dolog, amire nem sokan gondolnak az nem más, mint a megfelelő FUTÓCIPŐ....12 éve kézilabdázom és mellette futok rendszeresen, csupán 2 éve szereztem be magamnak a FUTÁSHOZ MEGFELELŐ CIPŐT...nem is gondoltam volna, hogy mekkora különbség van az addig megszokott kézilabdás cipő, illetve e között.... :)


A másik dolog pedig mit jelent az, hogy kezdő futó vagY? ??? Folyomatosan kell hozzászoktatni a tested, térded a terheléshez, ha a nulláról álltál neki. A hirtelen megerőltetés lehet az oka. Ha hosszútávon fáj, azzal van a gond, szerintem nem célszerű rögtön orvoshoz futni, hiszen esetek többségében el fog múlni, ha picit pihenteted ;)


...sziporka :)

2011. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!