Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Hervisben most akciós Nike...

A Hervisben most akciós Nike Incinerate futócipő jó aszfaltra?

Figyelt kérdés

Sajnos a Hervisben nem értenek hozzá,hogy melyik jó aszfaltra és melyik nem. Azt olvastam,hogy a puha talpúak a jobbak arra,de nem vagyok benne biztos,mikor nézem és felpróbálom,hogy az-e a megfelelő. Ez a fajta cipő most 13-ról van leértékelve 8000-re és szeretném megvenni. Persze felpróbálom és ha úgy érzem meg is veszem,de csak ha ez tényleg aszfaltra is jó. Tud erről vki vmit?

Előre is köszi a választ!


2011. máj. 24. 11:45
 1/6 WBTBWB ***** válasza:
Én azt mondom, hogy futócipőt csak futóboltban szabad venni, és nem szabad sajnálni rá a pénzt, mivel ha veszel egy olcsóbb fajtát, ám de nem a te futóstílusodnak megfelelőt, akkor olyan sérüléseket szerezhetsz, hogy akár az egész futókarrieredet is befejezheted. Tudni kell még, hogy te milyen stílusban futsz (pronáló/szupináló/neutrális), a cipőnek is ilyen támasztásúnak kell lennie értelemszerűen. Tudom, hogy mondani könnyű, meg, hogy milyen drága minden, de ahhoz, hogy egészségesen sportoljon valaki (tehát jelen esetben futás), elengedhetetlen a megfelelő felszerelés (futásnál 1 lényeges felszerelés van, a cipő). Nem szabad megvenni a kevésbé kényelmes cipőt azért, mert az olcsóbb. A számodra legjobbat kell megvenni, úgy, hogy szakemberek segítenek kiválasztani. Ha Budapest vagy Győr közelében laksz, akkor a Spuri Futóboltot ajánlom, itt tényleg profi eladók vannak, akik maguk is futnak, méghozzá versenyszinten (országos bajnokságok, stb.)
2011. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
(pronáló/szupináló/neutrális) - Ez mi a heccs? :D
2011. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 WBTBWB ***** válasza:

Azt jelenti, hogy merre billen a bokád/lábad, amikor talajt fogsz: pronáló (=befelé dőlő): [link]

szupináló (kifelé dőlő): [link]

neutrális pedig semleges, vagyis normális, amikor egyenesen fogsz talajt :)

2011. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is úgy vagyok vele,hogy nem a legolcsóbbat akarom venni. Más is írta már erről a cipőről (egy másik oldalon),hogy jó puha a talpa. Az aszfaltra valónak is puha talpú kell nem? Az az igazság,hogy már pár hónapja nagyon belecsapnék a lecsóba (persze csak fokozatosan) de mivel mostanában nagyon nincs pénzem..tényleg nem engedhetem meg magamnak,hogy most egy 20ezres cipőt megvegyek. Persze lesz olyan,hogy igen,de úgy gondoltam,hogy ami már kicsit is megfelel és nem is gagyi márka,akkor már megveszem és mint kezdő futó úgyse megyek 1 héten többször futni,mint 2x és egyenlőre megteszi ez is és majd ha ősszel lesz rá pénzem akkor veszek még jobbat. De már nagyon mennék és szerintem azért ez nem a legrosszabb fajta cipő a sok rossz közül. Persze majd felpróbálom és majd attól is függ,meg megnézem a talpát. Vhogy így ki tudom szűrni,hogy jó lesz-e vagy nem ugye?
2011. máj. 25. 11:44
 5/6 WBTBWB ***** válasza:
Szakember segítsége nélkül annyit meg tudsz nézni, hogy milyen stílusban futsz. Veszel 1 sima A4-es lapot, leteszed a földre. Először az egyik, majd a másik lábfejedet (elég a talpat is) tedd vízbe. Ezután lépj a papírra és nézd meg, hogy milyen nyomot hagyott a lábad. Egyébként ez a cikk mindent elmond, amire szükséged lehet. [link]
2011. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Persze a spuri futóboltban... Igaz hogy ott 30 ezer alatt nincs cipő de inkább 40-50.


Szerintem nem kell ennyire elmenni a témában. Ezek csak arra valók hogy elvegyék a pénzed.


Gondolj már bele, 20 évvel ezelőtt milyen futócipőt lehetett kapni Magyarországon? Segítek. Semmilyet.


Bementem 30 cipőboltba egy rokonommal aki hallott róla hogy vagy olyan cipő hogy " Nájk" és hogy olyat akar venni. Úgy néztek rá mindenhol mintha az űrből jött volna!


És ha hiszed ha nem akkor is futottunk. Én pl. 10000 métereket egy sima gumitalpú vászonfelsőrészű tornacipőben.


És semmiféle sérülésem nincs.


Vedd meg azt a csukát 8-ért ha kényelmes, nagyon jó lesz!

2011. szept. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!