Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Béna vagyok tesiből?

Béna vagyok tesiből?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, 8.-os, és mindig is nagyon béna voltam tesiből. nincs túlsúlyom (sőt, vékonyabb is vagyok), nincs gerincferdülésem. semmi ilyen problémám. de mindenből tök béna vagyok. a labdát se bírom elkapni. már próbálkozni se merek, mert akkor a többiek meg szekálnak mert elrontom. sajnos a középsulimban is lesz tesióra (miért ne lenne), és félek h ott ugyan az lesz. nemtudom mi a kérdés, csak jólesett leírni.. :(
2011. máj. 25. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Figyelj, van ilyen. Az elkövetkezendő négy évet meg kibírod valahogy. Én is béna voltam, ráadásul egy kicsit dundi is. Engem csak általános piszkáltak a többiek, de vagy visszaszóltam, vagy lesz@rtam. Gimiben elég hamar rájöttek, h a labdát nem nekem kell dobni, mindig úgy helyezkedtem, h ez senkinek se jusson eszébe. A mai napig utálom a gimis tesiórák gondolatát is.

Egyébként ha sportolni szeretnél vmit, ne ez tartson vissza, erre én is csak pár éve jöttem rá, mert pont ezek miatt azt gondoltam, h én eredendően képtelen vagyok bármilyen sporttevékenységre.

2011. máj. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj thai boxot! :D
2011. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Én is nagyon béna vagyok tesiórán... és itt a gimi nekem is :S pedig én sem vagyok túlsúlyos, sőt...

De hát ez van... közben pedig verseny szerűen agilityzek a kutyámmal, sok kutyás sportot kipróbáltunk már, ott viszont nem csúszok a pályán :)

Nekem amúgy az a baj, hogy kicsi koromban mindkét agyféltekémet használtam. Voltak olyanok, mikor úgymond adtam a parancsot, hogy kinyújtom a kezemet, vagy az egyik lábamat, volt olyan, hogy mindkettőt kinyújtottam, és elestem. Elküldtek egy helyre, ahol rengeteg gyakorlással, most már a bal agyféltekémet használom, de néha mikor mozgok, még mindig előfordul olyan, hogy hasra esek a saját lábamba :)

2011. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el otthon ugrókötelezni.

Javul a mozgáskoordinációd és nő az állóképességed=ügyesebb leszel és kitartóbb.

2011. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért van mert rá stresszelsz az egészre. Lazulj el, élvezd a játékot inkább. Kit érdekel, hogy mit mond más
2011. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon hiszek ebben a bénaság dologban. Pláne, ha az alkatodból se következik. Szerintem is inkább egy pszichés gátlás van, ami visszatart. Érhetett fiatalabb korodban valami lelki trauma, vagy bizonyos sikertelenségeket nem jól dolgoztál fel, és ebből arra a téves következtetésre jutottál, hogy te béna vagy minden sporthoz.


Azt tudod csinálni, amit írt is valaki, hogy fellazulsz, nem beszéled be magadnak előre, hogy ez nem megy, és nem rettegsz az esetleges kudarctól. Olyan nincs is, hogy kudarc, ez csak a te fejedben létezik, attól függ, hogy éled át. Ha engem esetleg kiröhögnek, többnyire én röhögök, mert elbénáztam valamit, de ebből még nem kell azt gondolni, hogy úgy általában béna vagyok. Nem kell mindenben kimagaslónak lenni, nem kell mindent szeretni, de abban biztos vagyok, hogy alapszintem te is tudsz mindent ugyanúgy, mint a többi ember.

2011. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) amit leírtatok, ha belegondolok tényleg az h nem bízok magamban. vagyis ez inkább így felsőtől kezdve, egyre jobban csökkent az önbizalmam, bebeszéltem magamnak h én béna vagyok, és így lehet h szinte mindent elrontok.. :'( de amúgy próbálnám jól kezelni a helyzeteket (kár h ez nem megy), mert h elnevetem meg minden, meg h "áh, teszek az egészre" de sajna nem így van. 8 évet kibírtam, akkor azt a 4 évet is kifogom bírni. x'DD
2011. máj. 25. 20:16
 8/8 anonim ***** válasza:
bár régi a kérdés, de leírom az én tapasztalatomat. én is béna voltam, pedig én se voltam túlsúlyos, sőt. viszont rövidlátó, tesin nem lehetett szemüveg, azt se láttam, mit kell csinálni. soha, semmit nem magyaráztak el, hogy mit hogyan csináljak, hogy menjen egy gyakorlat, csak röhögtek, megaláztak tornaórán, utolsónak választottak ki minden játékhoz. utáltam a tesiórákat. az egyetemen változott meg, ahol bármilyen tesit ki lehetett próbálni, egy félév alatt kellett húsz aláírás, s azt sokféle sportból össze lehetett szerezni, úszás, többfajta torna, kosár, kézi, foci, röpi, küzdősportok, amit akartál. s senki nem alázott meg, normálisk voltak. ott kipróbáltam többet, találtam, ami tetszett, s nekem való, mára már többször átúsztam a Balatont, hosszas biciklitúrákra megyek, jártam evezni, s rendszeresen járok edzeni, pilatesre, s súlyzós edzésre, kipróbáltam a jógát, taekwondót, s többfajta sportot is. most már élvezem, mert választhatok, s senki nem aláz meg.
2013. nov. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!