Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Savate+birkózás vagy Krav...

Savate+birkózás vagy Krav maga? Melyik a hatékonyabb utcára?

Figyelt kérdés
Indokot is kérek szépen?
2011. máj. 26. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen az előbbi a jobb. A savate edzésen megtanulsz jól ütni (ugyanis a savate kéztechnikája megegyezik az ökölvívással), cipőben rúgnak (utcán is cipőben leszel, nem mezítláb, mint karate vagy TKD edzésen), ami igen hatékony. A francia bokszban sok a jó elmozgás.

A birkózás azért jó mert megtanulod a test-test elleni küzdelmet, ami a lökdösődéses dulakodásoknál kiválóan lehet alkalmazni, megfogod a gyereket és beledöngölöd a betonba. Valamint a birkózástól gyors, robbanékony, hajlékony és fizikailag erős leszel. Egyébként a savate és a birkózás is full contact bunyó, szóval ott megedződsz. A kettő kombinációja pedig brutális.


A krav maga. Hát....:D. A zsidóknak sikerült piacra dobni egy olyan népszerű terméket, mint a biblia és a Microsoft. Egy hatalmas pénzlehúzás, fejvédőben gumikéssel lassítva hadonásznak lányokkal, na meg beszélgetünk róla....stb, egy vicc. Szánalmas. Aki 1 éve bokszol, az simán összepakol egy olyat, aki 4 éve krav magázik. A krav maga egy divatos zsidó kung-fu, semmi több, plázamajmoknak ideális.

2011. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen savate+birkózás, ha már az ember tanul valamit akkor olyat tanuljon ami erőteljesen hatékony offenzívan . Legjobb védekezés a támadás
2011. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Érdekes kombináció a savate-birkózással.

A savate nem törekszik a közelharcra,pont fordítva vívó stílus,ezért is fejeződik be az akció un kirúgással,hogy távol tartsd az ellent.

Utcán meg taktikailag az a jó,ha közel maradsz,nem adsz időt,hogy nyúlkáljon a zsebébe a másik stb.

De persze nem zárja ki,hogy birkózz mellette és a kettő kombinációja eléggé ütős.

Az iraeli krav jó,ez egyértelmű.Amit meg itthon oktatnak krav-ként,annak nem sok köze van hozzá.A fickó fogja magát befizet egy kilót,levizsgázik egy óra alatt és ő már instruktor,jó a reklám,dől a lé.Ennyi.

Viszont a savate-t és a birkó-t szakmailag elismert oktatók tanítják,Európa és Világbajnokaink is vannak mindkét sportban,uh egyértelműen hitelesebb.

2011. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vmelyikőtök próbálta a krav maga-t egyáltalán??
2011. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
krav maga ? egyáltalán nem csináltam de láttam már eleget róla. Lelassítva gyakorolnak mindent a legtöbb helyt,plusz olyan gyorsasággal nem tudják végrehajtani mintha élesben menne. meg mi van ha rádtámad valami profi thai boxos annak nem kell közel lennie hozzád ígyis úgyis kiüt/kirug
2011. jún. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja.Ismerek több krav instruktort.Kőkemény fickók,de nem a krav miatt,hanem mert 2-3 sportágban fekete övesek,vagy 10-20 éve birkóznak,vagy bokszolnak stb.

Csak ugye ők is megmondják,hogy most a krav edzésben van a lóvé,mert jó a reklámja.És hiába ragaszkodnának ők az alap sportáguk oktatásához,lenne az edzésen 4-5 lézengő,szemben a krav edzéssel,ahol nem ritka a 40-50 fős edzéslétszám.

Ezért lettek krav instruktorok.Leveszik a balekokat.

2011. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

nézd, szerintem ez egy kicsit attól is függ, hogy a Te alkatod és mozgásod milyen és mennyire vagy türelmes.

szerintem savate+birkózás, mert hamarabb elsajátítod az alaptechnikát és hamarabb tudsz bármit is végre hajtani.

hosszú évekig tdk-ztam és az első kommentelőnek abban igaza van, hogy a legnagyobb hibája, hogy cipőben teljesen másképp rugsz, fordulsz és ezt edzésen nem lehet megtapasztalni.

kvar maga-t szerintem csak nagyon nagyon hosszú idő után kiegészítő sportokkal lehet jól megtanulni.

2011. jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

egyetem után le kellene tennem a krav instruktorit :D

mennyi időbe fáj egy ilyen szerencsétlenség?

2011. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

:D

Kb egy kiló,meg a defendo is kb annyi.

Ismerek olyat,aki hétfőn krav edzést tart,kedden meg defendot:D:D.

És rohadt sokan vannak mindkét edzésén.

2011. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mármint, mennyi idő eljutni egy ilyen "vizsgáig" :)

ha alkalmazott harctechnikákat ismerek, nem lehet gond pár tucat lassú kamu technika betanulása, tehát bármiféle instruktori vizsgakövetelménynek az időbeli és az anyagi vonzata az érdekesebb :)

2011. jún. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!