Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen étrendet és testmozgást...

Milyen étrendet és testmozgást csináljak, ha szálkásabb szeretnék lenni? Lány vagyok.

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, és nem a testalkatommal vagyok elégedetlen, mert nincs max 1-2 kg felesleg rajtam és az is arányosan. inkább az zavar,hogy olyan "löttyedt" vagyok, főleg a combom, belsőcombom, fenekem az amit nagyon szívesen formálnék. milyen edzést, sportot, étrendet ajánlotok?
2011. jún. 2. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szép jó napok kívánok a Kisasszonynak.

célszerű lenne lenne hetente 2-3-4 alkalommal edzened.

valószínűleg egy küzdősport (thai-box, kickbox) segíthetne, erre pont megfelelőek :), illetve praktikusabb lehet egy harcművészet.

ezek a test "feszesítésére" kiválóak, közben pedig rengeteg kalóriát eléget az ember.

étrendél arra figyelhetsz, hogy minél kevesebb szenny terméket fogyassz, pl. cukros üdítők, agyon finomított dolgok, és hát ide tartozhatna egy zsíros húsétel is elviekben.

gyakorlatban ha elkezdesz edzeni, a tested energiaszükséglete úgyis megnő, tehát a mostani táplálkozásod, étrended kevés lesz, ami zsír le tud menni úgy is lefog az energiadeficit miatt, közben meg éhesebb leszel és nyugodtan ehetsz többet.

ez a személyes tapasztalatom és véleményem, jöttek már hozzám önvédelem edzére azért mert az nagyon fárasztó és komoly testmozgás egy diéta mellé vagy éppen jól karbaszedi az embert.

egyéb irodalom, illetve súlyzós edzésről neked:

[link] -> itt több oldal van, ez az első, a többin szálkásításról is ír.

[link]

2011. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Zumbázz [link]

és este ne egyél sokat... sok fehérje, kevés szénhidrát, magas szériaszámú edzések (futás, úszás, kerékpár)... de az előttem szóló is jó dolgokat írt amúgy...

2011. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

mark86


még jó hogy az utolsó mondatot hozzátetted! mert Aczél válasza a helytálló! :)

2011. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ez esetben én is azt írom hogy jót írt a kedves válaszoló, lehet hogy valamilyen szinten figyelembe kellene azt is venni, melyik mozgásforma a megfelelő a Kishölgy számára.

pl. lehet erőszakos lenne egy küzdősport, és inkább táncos alkat? áááá.. nem hiszem, de így már rengeteg választása lesz amit kipróbálhat :)

viszont a monoton úszással vagy futással szemben a többit előnyösebb edzésnek tartom.

2011. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ússz!

A halak is szálkásak :)

2011. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

cső Márk!

na na na..? :) nem írsz.. :)

2011. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

őszintén szólva zumbában már gondolkodtam, csak a kivitelezésig még nem jutottam el, csak úgy gondoltam,hogy az elsősorban zsírégető, és szerencsére arra még nem volt soha szükségem. (koppkopp) viszont a küzdősportok irányába is szívesen nyitnék, mert elő tudnám ásni az erőszakos énem, melyik az a sport,ami még a legnőiesebb ebben az ágban?

igazából,amit nagyon szeretek az a tenisz,de az alakomra nem vettem észre,hogy nagyobb hatással lenne.

táplálkozásban mennyire fér bele a gyümik fogyasztása? mert abban is van cukor.

köszi :)

2011. jún. 2. 10:36
 8/12 anonim ***** válasza:

O_O TISZTELLEK!

egy 20 éves nő, aki felfogja hogy a gyümölcsökben cukor van? egy csiszolatlan gyémánt vagy.


válasz: "sajna" minden mozgás zsírt éget. a szkander nem, mert 1 percig tart, és rövid de intenzív munkavégzéshez a szervezet anaerob módon glükogénból nyer energiát (az izmoknak) ilyen a menekülés. tehát minden hirtelen, erőteljes folyamat, amiben hamar elfáradsz. a hosszabb ideig tartó edzés már zsírt fog fogyasztani: elfogy a glükogén.. :)


builderes linkelt oldalon súlyzós edzés van. azért, mert azzal megfelelő ellenállással stimulálhatod az izmaidat, kicsit erősödnek, közben valamennyi zsír le is jöhet, ha kell ha nem kell :)

küzdősport (grrr.. erőszak..) áá nem hiszem hogy annyira erőszakosnak kellene lenned benne, én ha (ma csütörtök van?) lemennék valami edzésre délután, teljes hidegvérrel tudnék végigverni bármennyi sportolót. szóval nem feltétlen kell ám túl beleélni magad :) amúgy én pont azért nem fejlesztem magam ilyen helyeken, mert nem értek egyet a versengéssel és az agresszióval, de én más kategória vagyok, elveket követek stb.. még meg is változhat :D


szóval tényleg jó hatása lehetne egy ilyen edzésnek, itt azért (elvileg) erősítetek is, zsákoltok, guggolás fekvőtámasz hasprés.. minden részedet nem kicsit átmozgatná. és egy kickbox edzés kb. ennyire jó M.országon, alakba szedi a tested. másnak nem is ajánlottam volna, de sztem Neked ezek pont jók lehetnek.

egyéb gyakorlatok a kitörések, ezek kis súlyzóval, akkor lábemelések (állsz, kapaszkodsz, és vízszintig kiemeled a lábad, súly nélkül, és tartod kicsit. ezt ismételheted, előre oldalra és hátra is végezd.) úú tök jó edzéseket csinálhatsz ha nekikezdel! :)))

2011. jún. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, teljesen meghoztad a kedvem a testmozgáshoz, ahogy beleélted magad ;) egyébként a hozzáértésedből következtetek, edző vagy, fanatikus vagy mindkettő? és had kérdezzem már meg,hogy egy ilyen küzdősport mennyire veszi igénybe az ízületeket amit mondtál és hol van lehetősége egy magamfajtának ( lány, amatőr ) elkezdeni?
2011. jún. 3. 00:54
 10/12 anonim ***** válasza:

höhö, nem vagyok edző. a fanatikus még beleférhet.. :)


küzdősport, amatőr szinten nem terheli fokozottan az ízületeket (fokozottnak mondanám a kosarat, talán football még ahol sok sérülés van..)

egy harcműv. edzésen még előfordulhat, hogy a sok mély állás hosszabb távon, illetve eleinte amíg még új mozgásforma addig szintén nem örül neki a térd, ez zárójeles, és csak megeshet.


de a fentebb írt küzdősportok? :D höhö, jobban igénybeveszik mintha tv-znél, némileg jobban mintha Rubint Ré. edzést csinálnál, és bőven kevésbé mint ami még zavaró lenne. tehát ezzel nem hiszem hogy gond lesz. egy példám is van, most volt egy muay thai meccs nem rég, Kunkli Tivadar, ~47 éves tokaji férfi, ő nem fittnesz szinten csinálta, hanem tényleg komolyan, és semmi ízület tartó eszközt nem láttam még rajta videókon. a mozgása sem olyan mint akinek szakad szét a térde. Te fele annyit nem fogod terhelni magad mint ő, fiatalabb is vagy, nem is fognak úgy támadni feléd mint amiket ő neki ki kellett bírnia.. remélem egyetértesz hogy ezzel tényleg nem lesz gond.


az hogy kezdő vagy, lány vagy ne tévesszen meg. sajnos álalában, Magyarországon ezek az edzések nem olyan komolyak.. viszont biztos hogy piszkosul fárasztóak! keresgélj a lakhelyed fele, elvileg bármelyik küzdősport jó lenne ahol lábat is használtok (akkor edzetek lábra is) annyi fontos, hogy ne úgy informálódj egy edzés felől hogy "én csak feszesedni - formásodni szeretnék" hanem mondhatod hogy keményedni, edződni, és nem akarsz ki súlyzókkal ugrabugrálni. még szeretni is fognak ezért ;)

ha olyan helyet találsz, ahova lányok is járnak, az talán ajánlatosabb lenne, ne csak egyedül legyél nő. persze ez részlet kérdés... :)


a fejleményeket várom. egyébként merre laksz? egy nagyobb városban persze több lehetőséged lesz edzések között válogatni, ezért kérdezem.

2011. jún. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!