Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Creatin, Jumbo edzés után?

Creatin, Jumbo edzés után?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy edzés előtt fél õrával 5g creatint.Ehez kell szöllőcukor,vagy edzés előtt elég csak a crea?

Másik pedig,hogy edzés után közvetlen igyam meg a creatint 30g szöllőcukorral és rá 5-10percre a Jumbot.V keverhetem egyből a Jumbohoz vagy nem is kell egyből edzés után?Elég majd csak estefelé?


2011. jún. 2. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

mark86


mit akarsz a kreatinnal? vagy ez kúra akar lenni? amig válaszolsz addig azt tudom mondani hogy edzés után azonnal jumbo(legközelebb ne vegyél mer' sz@r!)

2011. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Edzés után a Jumbo alap,igen.És az a kérdésem hogy edzés után közvetlen fontos a creatin feltoltés v ráér 1-2óra múlva.Ez a Jumbotól független,tudom h az közvetle. Edzés után kell.És igen ez egy kúra,most feltöltés csinálok (napi 20g)
2011. jún. 2. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:

mark86


A napi adag elosztása és időzítése


A szervezet számára léteznek időpontok a nap során, amikor fokozott inzulinérzékenységgel rendelkezik és emiatt szelektíven és nagy mértékben az izomba tudja juttatni a tápanyagokat. Ezek az időpontok akkor vannak, amikor a szervezet kimerítette azokat a raktárait, amelyeket fel akarunk tölteni, tehát reggel felébredéskor és edzés után. Ezekben a pillanatokban az éjszakai kb. 8 órás táplálkozási szünet illetve az edzésmunka energiaigénye miatt nagy szüksége van a testnek a tápanyagokra és legjobban fel is tudja szívni és fel is tudja használni őket.


Az átlagos adag kreatin 5 vagy 10 gramm. Ennyit tud a szervezet hatásosan felvenni egyszerre. Ma a fejlett kreatin-transzportrendszerek mellett egyre inkább a 10g az általános. Próbáljátok ki, ha nem okoz gyomorpanaszokat (egy tanulmány sem talált erre bizonyítékot és megfelelöen higítva nem is fog probléma jelentkezni), akkor sokkal gazdaságosabb feleannyi alkalommal használni a transzportrendszer elemeit (dextróz, alfa lipoikus sav stb.).



A kiemelt beviteli időpontok:


Edzés után közvetlenül

Reggel felkelés után közvetlenül éhgyomorra

Egy étkezés elött 20-30 perccel, 4-6 órával az elöző adag után

Ha valakinek olyan szerencsétlenül jönne ki valamilyen ok folytán (pl.: nem tolerál 5 g-nál nagyobb adagot egyszerre), hogy napi 4-6 adagra elosztva kell bevinnie a napi kreatinmennyiséget, akkor azt tegye meg reggel, edzés után és 4 étkezés elött 20 perccel úgy, hogy minél több idő teljen el az adagok között.


Tehát a kreatint a transzportrendszer elemeivel vegyük be, csakis éhgyomorra, vízzel és semmilyen más tápanyaggal nem keveredhet kb. a beszedés után 20-30 percig!

2011. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia

Ha a feltöltésnél jársz szerintem így csináld : ha mondjuk délután edzel, akkor a reggeli vagy délelőtti órákban 5 gram kreatin kb 15-20 perccel valami széndhidrátdús táplálkozás előtt (pl, eszel egy szenyát és 15 perccel előtte megiszod a kreatint), a következőt csinálthatod délbe, 15-20 perccel ebéd előtt 5 g kreatin, aztán a másik kettőt edzés után akármikor. Edzés után jumbo, ahogy írtad, aztán mondjuk 1 óra múlva 5 g kreatin meg egy kis táplálék 15-20 perc múlva. Esti étkezés vagy vacsora előtt 15-20 perccel 5 g kreatin és végeztél. Eleinte én is úgy toltam ahogy te szőlőcukorral, de nekem egyrészt gusztuson sem volt a 3. cukrosvíz után meginni a következőt, márrészről meg az sem épp jó ha mindennap ennyi cukrot viszel be a szervezetedbe. Ja és csak egy jó tanács van akinél előfordul hogy meghajtja a kreatin, szóval csak óvatosan nehogy hasmenésed legyen az elején :)

Olvasd el ezt : shop.builder.hu/cikkek. htm4?id=327#mennyikrea

2011. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!