Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Capoeira-t tanulok lehetek jó...

Capoeira-t tanulok lehetek jó verekedő?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan most azt fogják fikázni, hogy a capoeira csak tánc. Na de azért mégis csak harcművészet, biztos lehet hatékonyan alkalmazni. Mondjuk úgy, hogy ha keresek valami brazil mestert aki nem csak az akrobatikát tanít, hanem a bunyó részét is, és mellette gyakorlom a rúgásokat otthon egy boxzsákon, valamint van egy karatés unokaöcsém, vele gyakorolnák?

Én nem az ilyen szaltókat és egyéb látványos elemeket akarom megtanulni a capoeira-ból, hanem a lábsöpréseket és a rúgásokat, ami a hatékony.

Így már lenne rá esélyem?

Legyetek szívesek ne ajánljatok más küzdősportokat! Nem akarok én se kung-fuzni, se krav magázni, semmi ilyet.


2011. jún. 4. 08:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csáó! Alapvetően itt az a bökkenő, hogy Magyarországon te találsz ún. "brazil mestert"?!


A verekedésről annyit, hogy bármely küzdősport, ahol nincsenek versenyek és\vagy élesebb gyakorlások, csak gyakorlat gyakorlat hátán, nagyon keveset ér. Nem a tudással van ott a gond, hanem azzal, hogy a való életben való reakciódat nem tanulnád meg, maximum kiegészítenéd a legalapvetőbb dolgokkal, amiket megtanulnál. Mindenkiben van egy alapvető ösztön, hogyan bunyózik, ezt kell ezekkel a sportokkal felülírni.


Alapvetően jó a capoeira, kung fu stb., de létfontosságú a verseny, továbbá ezekhez a küzdősportokhoz rengeteg idő kell (több év).


Aki gyorsan akar megtanulni egyszerűen, de alaposan bunyózni, menjen thai box-ozni, ott garantáltan megtanul (van verseny, sok gyakorlás, feledzik a lábad stb.). Persze a kung fu pl. sokkal megalapozottabb, de a sokkal több időt is vesz igénybe.

2011. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

mark86


én már akkor jó verekedő voltam mikor bótosnak tanultam.

mindenki azért akar ilyen sportokat elkezdeni hogy az utcán verje magát?

2011. jún. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Először igen beröhögtem a kérdésen, DE mikor leírtad azt, hogy nem érdekel a tánc része a dolognak csak a bunyó...., hát öreg le a kalappal! Ha Magyarországon minden capoeirázni akaró ember így gondolkodna, mint ahogy te, na meg persze a capoeira oktatók is, akkor a capoeira egy igen komoly és kemény harcművészet lenne, itt M.o-on is.


Csak hát van egy kis bökkenő. Azt a capoeira-t amit te szeretnél tanulni, azt a Rio de Janeiro-i gettókban űzik, az utcán. Egyszer voltam én is egy capoeira edzést megnézni, ott volt 2 csávó aki nem nagyon gyakorolta az akrobatikát, ez nem tetszett az edzőnek és megkérdezte tőlük, hogy miért nem csinálják normálisan, a srácok azt válaszolták erre, hogy azért nem csinálják mert nem táncolni akarnak megtanulni, hanem bunyózni. Na meg megkérdezték az edzőtől, hogy miért nem olyat tanít nekik, ami jó utcai bunyóra. Hát erre hatalmas felháborodás volt, felháborodott az edző és a többi tanítvány csajszi is. Mert, hogy a capoeira az a jókedvről a mozgás öröméről és a jó társaságról, na meg a brazil kultúra ápolásáról és a zenéről szól.

Szóval a magyar capoeira iskolák 98%-a ilyen, nagyon ki leszel közösítve, ha te ezért akarsz capoeirázni.

Én azt tanácsolom, hogy keress egy brazil mestert és beszéld meg vele, hogy nem tartana-e neked magánórákat, a te igényeidnek megfelelően. A boxzsákos edzés jó ötlet, na meg a karatés rokonoddal a sparring is. De ide igen sok idő kell.

2011. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem is akármilyen ,ez csak rajtad múlik meg a szorgalmadon
2011. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Leírták.

minimális fogalomzavar volt persze, soha ne keverjed a harcművészet és bármilyen sport fogalmát, mert Te pl. pont nem sportolni szeretnél, hanem harcművészetet tanulni.


aki azt írta hogy M.országon 98%-ban táncot oktatnak, elég jól ráközelített, de szerintem van az 99% is.


tehát vagy találsz egy brazil mestert (ezt is írták) vagy mehetsz táncolni, és semmivel nem leszel erősebb.


egyébe: tájboxtól nagyon kevés ember lett rövid idő alatt erősebb. azzal, hogy néhány középszerű bunyós technikát begyakorolnak védőfelszereléssel bunyóban, még k.rva esetlenek maradnak. harcművészetet meg nem gyakorolnak versenyeken, még így is sokan haltak meg az elmúlt (50-80évben) időszakokban HARCMŰVÉSZETEK gyakorlásában :) muay thai közben legfeljebb Thaiföldön.. de az eredetit itt se keverjük az általában oktatott cuccokkal!

és ha már tájbox: a "combat muay thai"-t, tehát amit harcban alkalmaztak, békeidőben gyakorolgatták katonák, na ott voltak bőven halálesetek. mert akkor még harcművészet volt, a bokatorból alakult ki, és gyilkolásra termett :D

2011. jún. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak igaza van! Nem értem, hogy mire verik magukat a thai boxolók. Egy savate-os, TKD-s vagy egy jobb karatés sokkal erősebben, pontosabban, technikásabban és gyorsabban rúg, mint egy muay thai-os. Egy ökölvívó vagy egy wing tsun kung-fus sokkal jobban és technikásabban üt, kézzel ledarál egy thai boxolót. Egy birkózó, judós és jitsus pedig simán földhöz veri és megfojtja. Kérdezem én, hogy akkor mégis mire verik magukat a thai boxolók?! Megtudnak verni pontozással egy kick-boxolót? Na és?! Beképzelt nagyon sok thai boxoló, persze tisztelet a kivételnek!


De hogy a kérdésre is válaszoljak. Szerintem kedves Kérdező tanulj egy brazil mestertől. Arra viszont készülj fel, hogy nem lesz egyszerű és nagyon sok idő kell majd hozzá.

2011. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt egy videó, nézd meg:


http://www.youtube.com/watch?v=hIrirlAdkk8

56 másodperc az egész. Kb bemutatja, hogy mi a baj. :D

2011. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ez részlet a never back down című filmből van. a célzás jó, de azt hozzá kell tenni, hogy egy capoeirás harcművész, Brazíliából, aki már bizonyította hogy az élete többet ér másoknál, bármelyik "szereplőt" szétzúzná (feltételezem hogy a szereplők között voltak küzdősportolók)


csak hogy ne maradjon képzavar.

2011. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hali, én vagyok a videó belinkelős.

Én magam rendvédelmi képzést kaptam, és elképzelhetetlennek tartom, hogy verekedés alatt valaki ilyen széles, pörgő-forgó mozdulatokat végezzen. Ha nem hidegvérű profi a srác, akkor bunyónál az izommemóriából fog előjönni 1-1 hárítás meg ütés/rúgás. Egyetlen fölösleges mozdulat, és kinyílt, nyiss, bekapta a bökőt.

Jól látod, ez volt a célzás. :)

2011. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

aham :)

nos, nekem még nem volt szerencsém igazi capoeira mesterrel gyakoroli, viszont egy nálam gyakorlottabb harcostársnak volt.

ő amúgy kali instruktor, harcművészeten kívül is ért a késhez (a kevésbé korrekt technikákat is ismeri, amit nem "tanítanak" sehol, max sitten lesed el) és ő igencsak elismerően beszélt a capoeirásról. ezt tényleg csak érdekességként mondom, itthon nem valószínű hogy akár 100 táncosból 1 is veszélyes lehetne. de aki Brazíliában, pengével a lábán gyakorol, az már lehet más kategória :)

2011. jún. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!