Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 55 km-es túra. Lehetséges?

55 km-es túra. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem vagyok edzésben,de júliusban szeretnék a barátaimmal elmenni egy kb 55 km-es túrára... Meg lehet csinálni?

Plusz mit érdemes vinni enni/inni? Ami nem romlik meg a melegben, de energiát ad. Pl. szőlőcukor.

Köszönöm :)

L/19


2011. jún. 5. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
előtte azért eddz egy kicsit, vagy próbálj meg esetleg egy rövidebb túrát, hogy egyáltalán fogalmad legyen az egészről.
2011. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Túracipő vagy akár egy futócipő nem árthat... Amúgy pedig nem kell beparázni ettől. Ha nem hegymenet, akkor egyáltalán nem vészes a dolog. Inni vizet érdemes vinni, vagy talán sportitalt is mellé, bár én sosem szoktam magam ennyire bekészíteni az ilyesmikre. Ételt pedig ugyan úgy csomagolj, mint ha erdei iskolába mennél az iskolával és szeretnél valamit enni az út során.

Bár ahogy így belegondolok, egy 55 km-es gyalogtúra úgy 12 óra lehet, ami pedig nem csak egy gyenge csomagolt szendvics arzenált kíván.

Érdemesebb biciklivel menni. Azzal csak 3 óra és nem kell egyáltalán rákészülni a dologra!:)

2011. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TOMAtm ***** válasza:
és mivel mentek bicajjal vagy lóval vagy csak úgy gyalog?csakmert ha 55 kilómétert legyalogolsz edzetlenül akkor lesz*pom magam.pláne ilyen gaci melegben.
2011. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki nem teljesen punnyadt az le tud gyalogolni 55km-t. En Kinizsin talalkoztam mar 70-nel olyan csajjal, akinek az volt elete elso (bar valszeg utolso) teljesitmenyturaja... Az a lenyeg, hogy keveset pihenjetek kozben. Nem kell gyorsan menni, csak ne alljatok meg, folyamatosan kell haladni. Elelmiszerrel ovatosan kell banni, nem erdemes tul sokat vinni, mert csak cipelni fogod. Ha szervezett teljesitmenytura, akkor erdemes megnezni az elozo evek beszamoloit, mert lehet, hogy olyan sok kajat adnak, hogy nem is kell vinned. Erdemes elozo nap jol bekajalni, mert, akkor jobban fogod birni a strapat. Szollocukortol nekem hanyingerem van, de vihetsz azt is.... nekem a csoki a kedvenecem, vagy pilotakeksz.


A labbelid mindenkeppen legyen kenyelmes, bejaratott cipo (tura, vagy futo), vigyel egy par tartalek zoknit, az mindig jol jon.


A meleg miatt nem kell aggodni, csak fel kell ra keszulni: sapka legyen rajtad, esetleg valami nap elleni kenocs, ha kevesse erdos a terep. (hajdani kedvenc tturam, a Corvin 80 pont julius kozepen szokott lenni a Godolloi dombsagban... ott aztan nincs sok arnyek, de azt is ki lehetett birni)


jo utat!

2011. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi emberek :) Utólag már mondhatom hogy sikerült :)
2011. szept. 29. 15:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Gratulalunk!! Melyik turat csinaltatok?
2011. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!