Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nekem lesz bajom a futástól...

Nekem lesz bajom a futástól vagy a cipőnek?

Figyelt kérdés
Decathlonban vettem egy futócipót 8 ezer forint körül. Az információknál le volt írva hogy hetente egy alkalommal legfeljebb 45 percig, én viszont egy héten 3-4 alkalommal megyek futni. A lábamnak nem fog jót tenni vagy a cipő megy szét nagyon hamar?
2011. jún. 9. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Most divatolni vetted a cipőt vagy használni?
2011. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Futni vettem, de pont ez a lényeg...

Ha a cipőnek lesz baja azt leszarom, majd veszek másikat, de ha az izületeimnek, akkor az már más helyzet. Ezért kérdem hogy miért írják rá hogy heti egy alkalom?

2011. jún. 9. 14:50
 3/5 WBTBWB ***** válasza:
Hát nem tudom, én Decathlonban nem vennék futócipőt. Azt csakis erre szakosodott futócipőboltban (Spuri Futóbolt, Nyúlcipőbolt). Nem tudom, hogy vásárlásnál odafigyeltél-e a futóstílusodra (pronáló, neutrális, szupináló), bár mondjuk nem hiszem, hogy a Decathlonban ki lenne írva ilyesmi tájékoztató a cipőkre... ha nem nézted, és sokat futsz a rossz cipőben, akkor lehet gáz...nem is kicsi. De ezzel nem megrémíteni akarlak, csak szerintem érdemesebb lenne egy minőségi futócipőbe beruházni, ha tényleg rendesen szeretnél edzeni, sérülések nélkül.
2011. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A dekatlon futócipő vonalon tényleg alapvetően gagyi. Nem azért írom, mert dúsgazdag márkabolond vagyok, de 8 ezerért szerintem nincs elfogadható futócipő sehol. 15-20 között már van, vagy lehet jó, bár a 15 körüli inkább csak leárazáson.


Tehát először is az ár gyanús, hogy ez nem lesz jó. Aztán ez a leírás még gyanúsabb. Mi az, hogy hetente egy alkalommal 45 percet futhatok benne? Én ha futok, sokszor órákig meg se állok. Heti 60-70 km az alap. Jó, nem muszáj ennyit, de heti 3-4-szer kell futni, mert rendszeresség nélkül ezt nem is lehet. Tehát ez a cipő összeegyeztethetetlen a futás alapkövetelményével. Ettől kezdve nem lett volna szabad megvenni.


Hogy a cipőnek árt-e vagy a lábadnak? nyilván mindkettőnek. Arról van szó, hogy gyenge, nem stabil a cipő. Tehát nem bírja a futással járó sokszor extra terhelést, ami rossz a cipőnek, ezért hamar szétmegy. A lábadnak meg azért rossz, mert nem védi meg a cipő az ütődésektől. Nem biztos, hogy ez egyből direkt nagyon ártalmas, majd úgyis érezni fogod, hogy mennyire. Hosszabb távon mindenképpen árt. És futni se jó benne, mert nem stabil.


Én azt mondanám, ha csóró vagy, erőltesd, nagy baj nem lesz belőle, vagy ha igen, akkor is ledobhatod. Ha meg megengedheted, hogy lecseréld, akkor mindenképpen ez a jobb megoldás. gyaloglócipőnek azért még hordható.

2011. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát köszi a válaszokat.


Így valószínűleg majd lecserélem, csak nem akartam erre sokat költeni, mert bringázás mellett kiegészítésnek csinálom a futást, a pénzem inkább a bringázásra költöm. De akkor inkább összespórolom.

2011. jún. 9. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!