Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlattal tudom...

Milyen gyakorlattal tudom nyújtani, bemelegíteni az alsó lábszáram belső felét?

Figyelt kérdés
Nem tudom jól bemelegíteni futás előtt, ezért szörnyen fáj, most be is van dagadva csúnyán.
2011. jún. 15. 00:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Én meg nagyon jól bemelegítek,rendszeresen futok és 1 hónapja mégis fáj pont ott,uh pihentetem.

Szerintem csonthártya gyulladás.

2011. jún. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nincs időm pihentetni. Katonai alkalmasságim lesz 21-én. Ha nem pihentetem nagy baj lehet belőle?
2011. jún. 15. 01:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyira nem,de a legutóbbi futásom után rendesen sántikáltam haza,meg éjszaka arra ébredtem,hogy tompán lüktet.Előtte meg évekig semmi.

Itt olvashatsz róla.

[link]

2011. jún. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
uuh. ez nem hangzik túl jól. Pihentetem 1 napig és megcsinálom ezt a RICE dolgot. Köszönöm! Nagyon sokat segítettél!
2011. jún. 15. 01:32
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

a lábszáradban két féle fő izom van: a lábszárizom (képen BAL oldalt található izmok) és a vádli (a sípcsont mögött JOBB oldalt látszódnak). a vádlit gondolom tudod hogyan kell nyújtani (falhoz támaszkodsz és lefelé nyomod a sarkaid), a másik izomhoz pedig itt találhatsz egy béna rajzot (én készítettem :D):

[link]

a lényeg, hogy a lábfejedet a a földhöz nyomva nyújtsd a lábszárad úgy, hogy a térded ne érjen a talajhoz. a pirossal színezett résznél kellene hogy érezd ahogy feszül az izom. ezt tapasztald ki, hogyan jó neked. ezen kívül csinálhatsz még lábfejkörzéseket, ezek is segítenek ellazítani az izmot.

ha pedig a sípcsont belső részénél érzel csontfájdalmat, az már komolyabb dolog is lehet, ilyenkor pihentetés/jegelés/orvos segíthet rajta.

remélem segítettem valamennyit :D

2011. jún. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lábszár belső fele, az szinte tuti csonthártyagyulladás. 1nap pihenő nem oszt nem szoroz. A szörnyen fáj, meg elég érdekes kifejezés katonai alkalmassági előtt. Én krónikus szintűvel is futottam, remegett a lábam a fájdalomtól, nem kell kislánynak lenni. Bemelegítéshez meg végképp semmi köze.
2011. jún. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

hali

mi kiképzésen mindig alulról felfelé kezdtük futás előtt bemelegíteni a lábunkat...

sztem kezd bokakörzéssel (a lábujjaidat lerakod a földre és körzöl a bokáddal) ez valamennyire a vádlit is megmozgatja

aztán csak a sarkadat rakod le a lábfejedet húzod fel a fejed felé és a kezeddel próbálod megérinteni a lábujjaidat-ez jól lenyújtja a vádlit

ha jól értettem egyébkén a vádlid belső felét próbálod megmozgatni, ezt ülő pozícióban a legjobb mert úgy inkább a belső fele kap szerepet a mozgásban, míg állva a külső


egyébként a bemelegítés egyik legfontosabb része a pulzus megemelés..fuss kicsit helyben vagy ugrókötelezz és utána folytasd a nyújtást, bemelegítést

remélem tudtam segíteni:D

2011. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!