Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásnál miért fáj úgy a...

Futásnál miért fáj úgy a vádlim h majd besz@rok? :S:S:S részletek lent.

Figyelt kérdés

Üdv! elég kellemetlen a problémám, 18 éves vagyok, 1 éve hagytam abba a focit, 3 évig játszottam, akkor voltam 185 centi és 95 kiló, most nyár elején 189/121.


Elhatároztam hogy véget vetek ennek, változni szeretnék. Másfél hete Norbi update 1-es étrendet követem, heti 3x 1 óra futás.


most vagyok a 10. napon, most vagyok 117 kiló, de valamiért az utolsó 2 futásnál már úgy fájtak a vádlijaim, hogy kénytelen voltam előbb abbahagyni....


Kérlek segítsetek adjatok tanácsot, vagy más aerob edzést, amivel tudom pótolni az 1 óra futást.


Illetve mitől fájhat ennyire? :S:S:S


Nagyon szeretnék egészségesebben élni, kérlek segítsetek.

egy egészségesebb életre vágyó fiú.


2011. jún. 16. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Magne B6 izomlazító a vádlidra , de lehet ennél komolyabb a dolog.
2011. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mrolympia


Ilyen súllyal én nem erőltetném a futást,amúgy is az átmegy a kardió tartományba,tehát alig éget zsírt.Végezz aerob mozgást heti 4-5x(tempós séta,biciklizés).

2011. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Hogy fáj? Begörcsöl az izom? Ha csak bemerevedik, de nem görcsöl az azért lehet, mert most hirtelen kapott nagy terhelést. Az is lehet, hogy az első futásoknál roncsoltad, és ahelyett hogy fejlődne, egyre gyengébb. Pihentesd, masszírozd, mozgasd át lazán őket naponta. Ha szedsz vitaminokat 4-5 nap alatt rendbejön.
2011. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!


most egy 4-5 napig biztos pihentetem, a szalagok is feszültek, és nincs kedvem a szalagszakadáshoz :S


egyszerűen befeszül, nem görcsöl, hanem mintha bedurranna feszül, olyan "mély" fájdalom...


és az edzőtermi bicikli mennyire tudná pótolni a futást? nem nagyon hiszek az ilyen aerob taposó meg ilyen-olyan gépekben.

2011. jún. 16. 21:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Mrolympia


Egy szóval sem mondtam a taposógépet. El kell menni sétálni napi 1 órát és a legjobb zsírégetést biztosítottad magadnak.

2011. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem taposni kell, hanem sétálni futópadon, és biciklizni. :)
2011. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hello !! Nézd a Discovery-n a Fél tonnás tiniket ( ez a címe , 160kg-250ig vannak . ) Ott az volt , hogy reggelente sétáltak 3-4 km-ert , és csak gyümölcsöt ettek , ebédre meg korlátozott mennyiségű húst , ledobtad pár kilót és megszokták a futást .


Ui : Szerintem , a vádlid azért fáj mivel eddig nem erőltetted a futást , és most túl van terhelve .

2011. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mrolympia


Attól még nem tesz jót az izületeknek mert mittudomén milyen dagadt tinik futnak.Lehet 1 év múlva tönkre megy a térdük.

2011. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A gyors séta jobban terheli a vádlit, mint a futás. Attól még rosszabb lesz. Ha teheted csinálj inkább felső testet átmozgató edzést, evezést, ha ragaszkodsz az ilyen típusú mozgáshoz. Ha a vádliddal nem vigyázol könnyen meghúzódhat, azt meg hetekig kell kezelni.


Ha az van, hogy a lábfejedben is érzed a fájdalmat, akkor óvatosan a nagy terheléssel! Egyszerűen a lábszárad kell erősíteni első körben. Ha nincsenek meg az alapok nehezen lehet ráépíteni bármilyen komplex mozgást.

2011. jún. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

háááát azért ne a több mázsás emberekkel példálozzunk, annyira azért nem érzem súlyosnak a helyzetet...


a sétától jobban fogyok mint a futástól? O.o

és alakot is ugyanúgy formál? mert azt nem látja senki h mennyit mutat a mérleg, azt viszont igen h milyen a testalkatom.


a lábfejem egyáltalán nem fáj, csak és kizárólag a vádlim.


biciklizni még szívesen bicikliznék, edzőteremben lenne érdemes?

úszás is jó lenne, csak elég drága élvezet...



most megpróbálom hogy 4-5 napig pihentetem a lábam amennyire bírom meló mellett, és utána szép nyugisan megpróbálom, hátha rendbejön és nem kell B terv : ))



ismét köszönöm a sok hasznos hsz-t : )

2011. jún. 16. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!