Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a jobb, ha szériákat...

Mi a jobb, ha szériákat csinálok vagy amennyit csak bírok?

Figyelt kérdés

Pl: 16 kilóssal bicepszezem és 5x8-at. De érzem, hogy menne belőle 5x15 is.

Most akkor melyik jobb, egyáltalán mi értelme van a szériának?

Emeljem a súlyt és maradjak 5x8-nál, vagy maradjon a súly és legyen 5x15???


köszi az értelmes válaszokat.


2011. okt. 11. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a célod. Ha az erő- és izomnövelés, akkor ne csinálj 10-12-nél több gyakorlatot szériánként. De adott esetben állhat egy széria akár csupán 3-5 gyakorlatból is. Természetesen ezt úgy kell érteni, hogy az elvégzett mennyiség alaposan kifárasszon. (Tehát például legfeljebb 8-at tudsz az adott súlyból, és 6-os szériákat csinálsz.)


Az 5 széria feleslegesen sok. Ha mostanában kezdted az edzést, elég 1-2 sorozat. Ha már 2-3 éve nyomod, akkor csinálj - mondjuk - hármat.

2011. okt. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igazából az, hogy sok súllyal keveset vagy kevés súllyal többet nyomsz nem annyira számottevő. A lényeg, hogy elfáradj tőle. Az izmaid nem látják a súlyt...

Én azért szoktam inkább nagyobb súlyokkal dolgozni, mert utálok millió darabokat ismételni. Szétkínlódom magam a 8 ismétléssel és kész.

Valaki épp ellenkezőleg, arra esküszik, hogy minél többet minél szabályosabban egy megfelelő súllyal.

Szerintem, ha meg tudsz választani egy olyan súlyt, ami nehéz már az elejétől és tudsz a vele végzett gyakorlattal egy csomót ismételni úgy, hogy szét kínlódod a fejed akkor azt csináld.

2011. okt. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem régen kezdtem, még 1 hónapja sem. :D


Szóval akkor emeljem a súlyt 22 kilóra és abból 6x8-at?


Erőm az már van, most egy kis formát akarok a karjaimra. :)

Ez esetben mi a teendő?

2011. okt. 11. 23:49
 4/10 anonim ***** válasza:

23.49 téved.


According to popular theory:


Sets of one to five repetitions primarily develop strength, with more impact on muscle size and none on endurance.

Sets of six to twelve repetitions develop a balance of strength, muscle size and endurance.

Sets of thirteen to twenty repetitions develop endurance, with some increases to muscle size and limited impact on strength.[4]

Sets of more than twenty repetitions are considered to be focused on aerobic exercise. They do still use the anaerobic system, but usually at a rate through which it can consistently remove the lactic acid generated from it.


(Wikipédia, Strength training)

2011. okt. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A forma egyik része az izom méretével jön, a másik a zsír eltüntetésével. Ha elégedett vagy az előbbivel, el kell kezdened fogyózni, hogy zsírt veszíts. Az edzést ezalatt is csináld.
2011. okt. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Fogyni nem nagyon akarok szóval az kilőve. :D


De eszerint az elmélet szerint az 1-5 ismétléses edzés az erőt és a méretet növeli.

Ez kell nekem.

Szóval akkor kiegyezek magammal egy 22 kilóban, és ezzel 6x5 ismétlés. :D


Köszi a segítségeteket, most már talán jó lesz. :)

2011. okt. 12. 00:08
 7/10 dirtboy ***** válasza:

ne állj rá a 6x5re mert nem lesz úgy jó,

én is csináltam 6x6 ismétlést 27-28kilós kézisúlyzókal és erőben jó voltam de nem fejlődött a bicepszem rendesen.


csináld 22helyett 20al és csinál 10 ismétlést.

leehtőleg ne legjen a felsőtested én is átálltam az ülve bicepszezésre és sokkal jobb,nem tudom úgy bele vinni a felső testem,ha meg rákoncentrálsz rendesen akkor pedig csak bicepszből dolgozol majd.az elején nehezebbek érzed majd a súlyokat de ne foglalkozz vele én is 3-4edzés után már megint 27-28kinónál jártam ülve./arról nem is beszélve hogy nem a kilóg számítanak mert az csak egy eszköz a cél elérése érdekében/.


arra figyelj hogy mikor kezded a gyakorlatot a csuklódat fordíts be és ne kapaácsban emeld fel a súlyzót a mozgástartomány feléig/vissza felé ugyanez legyen/.mikor pedig felértél a kellő magasságig akkor pedig fordíts be a csuklódat,azaz a kisujjaddal közelíts a tested felé.úgy jobban megfeszül a bicepszed.

arra is figyelj hogy pontos kontrollált gyakorlat legyen ne kapkodd el se a pozitív se a negatív szakaszt.

és figyelj hogy ne azért hagyd abba a gyakorlatot mert az alkarod elfárad hanem azért mert a bicepszed nem bírja már.

ha nekem az alkarom nem bírta akkor felvettem egy gurtnit és nyomtam azzal tovább,viszont vigyázz mert ha mindig használod a gurtnit akkor elgyengül a szorításod ezért csak akkor használd ha muszáj.

2011. okt. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na most ezt már megint nem értem.

Nem te vagy az első aki azt mondja, hogy nem a súly, hanem az elvégzett gyakorlat pontossága számít.


Most akkor ennyi erővel 1 kilóval is csinálhatom, csak pontosan és akkor is nő a karom?

Nem hiszem.


Szerintem nagyon számít a súly, mert minél nagyobb a megterhelés, annál jobban sérülnek az izomrostok és a gyógyulásuk után annál több, erősebb, vastagabb izomrost lesz.

2011. okt. 12. 13:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagy súly és helyes végrehajtás. A magas sorozatszámról meg már írtam, hogy felesleges.
2011. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dirtboy ***** válasza:

én nem írtam olyat hogy kis súllyal dolgozz,én azt írtam hogy ne 22vel csinálj 5ismétlést hanem 20al 8-10et.

de ha neked a 20kiló az olyan sokkal kisebb a 22kilótöl hogy 1kilóhoz hasonlítod akkor ott már baj van.

2011. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!