Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen a Wushu kung-fu és a...

Milyen a Wushu kung-fu és a Wudang kung-fu?

Figyelt kérdés
Ezek milyen fajta kung-fu stílusok? Hatékonyak (mondjuk utcai önvédelemre)? Milyen technikák vannak benne? Mi a lényegük és mitől különbözik a többi kung-fu stílustól? Van itt olyan aki űzi ezt a két kung-fu stílust? Ha van itt olyan, akkor az legyen szíves meséljen róla.
2011. jún. 18. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A Wushu az kicsit olyan, első ránézésre, mintha a taekwondo-t kombinálnánk a wing tsun-nal, főként rúgás-centrikus, kicsit akrobatikus is. Én jártam rá 1 évig, de nem egy nagy show, rúgni meg lehet tanulni jól, de ütni már nem igazán, ja és sok benne az ilyen Tai Chi-hez hasonló formagyakorlat. Van fegyveres része is, de azt csak azoknak oktatják, akik fegyverrel akarnak zenére tradicionális fegyverekkel látványos formagyakorlatokat végrehajtani versenyeken, hasonló mint a ritmikus gimnasztika az olimpián (ritmikus gimnasztika=amikor a lányok, labdával, hulahoppkarikával, és szalaggal zenére mozognak), csak itt távol-keleti stílusban, amolyan harci koreográfia. Én ezt a részét nem csináltam, csak a pusztakezes sparring részét, de hát az sem valami komoly.


A Wudang Kung-Fut azt nem ismerem, de van itt a GYIK-en egy Aczél nevű válaszoló, ő a wudang-ot űzi. Kérdezd őt.

2011. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

láttam a kérdést.

igen, wudangozom, bár magán edzőm van, nem tudom hogy oktatják máshol.. ugye harcművészetekkel az szokott lenni a gond, hogy nem azt tanulod, hanem valami gyenge másolatot kungfu néven.


alapvetően baromira hatékony, én úgy tanulok, hogy éles harcban (tehát minden idegpont játszik) fegyver nélkül egy "küzdelem" 1 ember ~10 másodperc. ennyi idő alatt végzel vele, a saját belátásod szerint.

na most ehhez megvan minden technikai és elméleti alapismeret is. néhány hónap alatt rá lehet érezni egy komolyabb mozgás és támadástípusra (és mondjuk pár év mire harc közben menni fog..) ami a belső stílusok egyik jellemzője.

igazából én minden embernek azt tanácsolnám, hogy tanuljon wudangot, mert enélkül kicsit fura lehet élni, de tényleg nem tudom másutt hogyan tanítják.

ha van még kérdésed, írhatok.

2011. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Aczél!

Lenne még pár kérdésem, ha nem baj.

A Wudang kung-fuban mit csinálnak? Mármint ütés vagy rúgás centrikus? Valamint vannak benne dobástechnikák is? Melyik kung-fuhoz hasonlít jobban a shaolin kung-fuhoz, vagy a wing tsun-hoz?

2011. jún. 18. 14:12
 4/4 anonim ***** válasza:

1. egyikhez sem, mert belső kung-fu.

2. gyakorlunk rúgni, legtöbbet egyenes tolórúgást és oldalsó csalórúgást (kb. karatés maegeri és mawashigeri) de hatékonyabbak. --> leginkább térdet, combot, lágyékot támadunk lábbal, támadunk még sípcsontra, ugyanis ennek van egy elég jól használható harctechnikai szerepe..

a kéztechnika meg eléggé egyedülálló :)

2011. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!