Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetem a futásom...

Hogyan fejleszthetem a futásomat a cél érdekében?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni 10-15 kilót, meg erősödni. Ma kezdtem el futni.22 perc alatt "futottam" (kocogás és néha egy kis séta) 2800 métert. Ez milyen eredmény így elsőnek? Hogyan fejleszthetem magam? Távot növelni? Időt csökkenteni? Várom a tanácsokat!Köszi!
2011. jún. 19. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ezt kitolni félórára, máskor fuss csak 15 percet, de azt gyorsan, aztán 5 perc gyors 5 perc lassú váltogatva fél órát ebből. Ezeket váltogasd.
2011. jún. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

de rákereshetsz erre is, és holnaptól kezdheted is:


első 5 km-em

2011. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én amikor 20 kg-t fogytam 15 perc futással kezdtem igaz két hét múlva már 40 perc volt. 22 perc nem rossz. nekem eleinte fájt a lábam. nem árt vádlizni előtte úgy már jobb. fuss résztávokat. 5 perc 2 perc stb. legyen egy kis gugolás is meg lábemelgetés mert az lenyomja a hasat.


ha 30 percre felfejlődsz akkor már valószínűleg nagyon lefogysz.

2011. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves GregX!

Köszönöm a válaszod! Azt olvastam, hogy alacsony pulzusszám kell a zsírégetéshez, és ezért arra gondolok, hogy a tempón nem igazán kellene növelnem. Nem jól gondolom? Az időn meg távon persze mindenképp növelnem kell majd. Csinálgatom ezeket a váltásokat, de 5 perc gyorsan még nem megy, csak ilyen 1-2 perces váltásokban:) Igyekszem, köszi még egyszer!


09.28-nak:

Köszönöm a választ! Ezt ismerem, és maga az elv bejön, csak próbálom kicsit magamra szabni, mert az 1-2 perces séták kicsit soknak tűnnek benne. Csak nem tudom, hogy ezeknél az edzéseknél (ahol ugye csak az idő adott), kb milyen távok mennek le, erre kíváncsi lennék.


12.17-nek:

Köszi a tippeket,ma már be is vetem őket, nekem a derekam fáj most kicsit, pedig a cipőm jó, lehet a salakpálya elég kemény volt, de hát ez van. Azt megkérdezhetem, hogy a 20 kilót csak futással fogytad, vagy volt mellette diéta is? A résztávokat mire érted? Lassabb-gyorsabb váltakozásra gondolsz? Köszönöm!

2011. jún. 19. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Zsírt égetsz bármilyen tempójú futással. Ha csinálsz gyorsabb futásokat, intervallum futásokat, jobban megszokod a gyorsabb tempót, könnyebb lesz a hosszabb táv tempója.
2011. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha a diéta (étrend) nem számítana akkor a futók (mint versenysportolók) szépen elfogynának.

de, a testtömeget alapvetően a táplálkozás, és utána az életmód határozza meg.

pl. egy hosszútáv futó mérsékelten lassan veszít csak zsírt, mert a teste nagyon hatékony működésű lesz.. hosszabban nem emkékszem ki elemzte ezt ki az oldalon..

2011. jún. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

ja, fontos, hogy mikor eszel, mozgás előtt 1 órával kb


3 kiegészítő tipp:

lábujjhegyen fuss, ne sarokra érkezz

feszítsd be a hasad futás közben

egyenletesen szívd(orron) és fújd(szájon) a levegőt ütemre, de ne túl gyorsan

2012. aug. 23. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!