Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha szétrúgták edzésen a...

Ha szétrúgták edzésen a combom mit lehetne tenni hogy hamarabb elmúljon a fájdalom?

Figyelt kérdés
Tegnapi keményítésnél elég rendesen szétrúgták a combom külső részét és még azóta is fáj mit lehetne tenni hogy a holnapi edzésre elmúljon?
2011. jún. 21. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Elmúlni nem fog, legalábbis ennyi idő alatt nem. Próbálkozz meg a jégbalzsammal vagy jégzselével. 7-800 ft-ért már tudsz venni, Tesco-ban, Rossmanban, Patikákban biztos találsz. Bekened vele, gyengéden belemaszírozod, és nagyon nagyon gyengéden mozgatod, tornáztetod. De csak óvatosan!

Thai box egyébként??

2011. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ!MMA egyébként.Találtam itthon fekete nadálytövet ez ilyen krém ismered?És ha igen akk jó?Jégbalzsamot meg majd veszek holnap.
2011. jún. 21. 18:45
 3/6 A kérdező kommentje:
És mennyi idő alatt múlna el?Csak mert jövő héten lesz edzőtábor és addigra jó lenne ha elmúlna.
2011. jún. 21. 18:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem ismerem sajnos ezt a krémet. De gondolom ez ilyen gyógyhatású, szóval csak jó lehet. Végülis mindegy mivel kezeled, a lényeg hogy valami gyógyhatású legyen, kifejezettem sérülésekre, akár sport, akár munka során szerzett sérülésekre. Ha ezt használod sokat segít és hamarabb el fog múlni a fájdalom. Melette nagyon óvatosan tornázz vele, mozgasd meg, esetleg próbálj meg keresgélni neten hátha vannak ilyen gyógytornák kifejezettem erre a célra. Ha nem találsz ilyet, akkor magadtól csinálj lassú fokozatos mozgásokat.Kenegesd a krémmel és maszírozgasd.

Jégbalzsamot sem árt ha veszel, nyugtatja a sérült izületet/testrészt de ez kb addig tart, amíg bekened és elvagy vele egy ideig. De a fennt említett krémet mindenképp használd ha azt szeretnéd hogy hamarabb elmúljon a fájdalom!

Mióta MMA-zol? Esetleg nem tudsz beszélni az edzővel, vagy valakivel aki régóta oda jár edzésre? Segítséget kéne kérned tőlle, hogy szerinte mit tegyél, csak mert írod hogy holnap már edzés... Mi van akkor ha mondjuk jővő hétre, azaz az edzőtáborra elmúlna a fájdalom és kigyógyulnál, ha használod a krémet, óvatosan tornázol vele, és pihensz akkor lehet többet érsz el, mint azzal hogy holnap edzésre menj. Szeritnem hagyd ki a holnapi ezdést, beszélj az edzővel, hogy keményen megfájdult a külső combot, menni alig bírsz és edzőtáborra szeretnél kikupálódni. Mi várható a holnapi edzéstől? Ha az is ilyen kemény intenzív ezdés lesz, és megint rádrugnak egy párat, akkor lehet hogy csak rosszabb lesz, és ahelyett, hogy hamarabb felépülsz azt éred el hogy még jővő hét után is fáj a lábad. Te tudod mi tévő leszel, mész holnap edzésre vagy sem, de ha használod a krémet, ápolgatod a combot, maszírozod, tornáztatod szeirtnem edzőtáborra felépülsz.

Egyébként átérzem a helyzeted, én annak idején Thai-Boxal voltam így, 1 hónap után, volt egy kisebb sérülésem, de elmentem edzésre. Párnak pedig egy köcsögarcú gyereket kaptam, aki keményen szétrugta a combon. Akkor kb 2 hétig nem tudtam semmit csinálni... Szóval előbb utóbb úgyis meg edzik a combodat, csak kérdés hogy: hogyan? Szépen fokozatosan, vagy jönnek a Rambo hozzáállással és szétrugnak. Azért van különbség, remélem érted.

De amúgy meg le a kalappal előtted, tudom milyen elkezdeni egy ilyen sportágat, és csak annyit mondok így tovább! 1 év múlva már te adsz tanácsot másoknak :)

Remélem minél hamarabb felépülsz!

2011. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bőven elmúlik addigra. Nekem általában az ilyen fájások 2-3 nap alatt nyom nélkül eltűnnek.

A fekete nadálytő jó, vehetsz még lóbalzsamot, az jó ilyenekre.

2011. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Igen velem is pont ez volt ugyanis nem jött az edzőpartnerem és kifogtam 1 hülye gyereket aki már több mint 1 éve edz és szarik rá hogy mi van a másikkal.Pedig mondtam neki hogy én még csak másfél hónapja edzek és kicsit gyengébben kellene de nem nagyon izgatta...Rákenem majd ezt a fekete nadálytövet biztos használ ilyen gyulladáscsökkentő hatású és felhívom az edzőt hogy szerinte mit csináljak.És köszi a bíztatást!Bár ha jobban bele gondolok az a legjobb ha beszélek holnap az edzővel hogy kihagyom a combrúgásokat és az állóharcot és csak birkózok.
2011. jún. 21. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!