Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb önvédelmi...

Melyik a legjobb önvédelmi típus, amit alkattól független és tényleg hatásosan lehet alkalmazni ha utcán megtámadnának?

Figyelt kérdés

kíváncsi vagyok ti milyen önvédelmi vagy akár más bunyós sportot űztök és kellett e már használnotok élesben? Az alkatom vékony és nem egyszer volt már összetűzésem az utcán amiben nem mindig voltam nyerő szerepben. Egy olyan önvédelmi sportot keresek amit főleg utcán jól lehet alkalmazni (akár több ember ellen).


17/F


2011. jún. 22. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni KO-t ütni.


Tudod az a bizonyos állas...


erre gondolok és hasonlókra.


http://www.youtube.com/watch?v=piOpoY6VWSE&feature=related

2011. jún. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

vagy még ezek:


http://www.youtube.com/watch?v=ys9VpgXG2As&feature=related


vannak azok a pontok az emberen amin ha kellő erővel ütik meg akármiylen erős is elterül mint a nyúl.

2011. jún. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Először is jobb elkerülni, akkor a futás!

Komolyabban, ha nem kerülhető el, akkor a lágy részekre kell rámenni (szem, orr, ágyék, stb.)

Attól, hogy önvédelmi sportra jár valaki még nem biztos, hogy az utcán is ugyanúgy tud "szerepelni".

Mindenképpen fel kell készülni mindenre és jobb elkerülni az összecsapást!

2011. jún. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nameg tanulhatsz te akármiylen technikákat, ha nincs ütőerőd, szóval azt kell fejleszteni meg a gyorsaságot és az állóképességet.

Ehhez meg semmi más nem kell csak egy pár sulyzó meg egy zsák, később meg egy ütésmérő.

2011. jún. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Több embert meg nem tudom hogy érted, max 2 emberrel érdemes leállni, minden egyéb esetben el kell futni, vagy kikerülni ha lehet a dolgot.


Ha valakinél kés van azzal nem nagyon lehet mit kezdeni, esetleg ha van nálad lánc, de ha már két embernél is kés van akkor már bszhatod mert tuti hogy kicsontoz az egyik akármit is csinálsz.

2011. jún. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
futás a sportod. önvédelemre tökéletesen alkalmazható.
2011. jún. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szöveg, hogy milyen egyszerű a bunyó, hisz csak adnod kell neki egy állast, tökön kell rúgni, a szemébe kell nyúlni, stb., ez hazugság. Olyan, mint ha azt bizonygatnám, hogy milyen egyszerű F1-es autót vezetni, hisz csak tekerni kell a kormányt, nyomni a gázt, és ennyi. Aki már egyszer is kesztyűzött képzett ellenféllel, az tudja, hogy k.rvára nem ilyen egyszerű az eset. Még több év tanulás után is meglephet egy tehetséges kezdő. Az utcán pedig nem kezdők fognak bepróbálkozni.


Én defendozom. Tisztában vagyok vele, hogy akárcsak a többi önvédelmi rendszer, ez is csak egy tákolmány, de hiszem, hogy sokkal jobban sikerült, mint pl. a krav.

Mivel nem is tagadja a barkácsolt múltat, így elég jó szinten tanítanak ökölvívó, thai-bokszos, birkózó, és jitsus technikákat.(persze ehhez jó edző kell)

Egyszerű, hatékony. Egy bokszolót nem fogok megverni vele, mint ahogy a késes cigánybandát sem, de a csíra menőgyerekekhez pont jó. A helyén kell kezelni ezeket az önvédelmi rendszereket. Mind a krav-ban, mind a defendoban nagy hangsúlyt fektetnek a késes támadásokra, ami szerintem hülyeség. Elhitetik, hogy majd elkapsz egy kést éjjel kicsit spiccesen, szépen kicsavarod a kezéből, majd a földre tepered. Egy nagy f.szt.

Aki meg akar késelni, az meg is fog. Sajnos nem hangsúlyozzák ki eléggé: a kés elleni egyetlen biztos védekezés a futás!

A legtöbb kritika is emiatt éri ezeket a rendszereket, pedig a fegyver nélküli önvédelmet kifejezetten jól oktatják.

Egyébként ha küzdősportot akarsz tanulni, menj el bokszolni, muay-thai-ra, esetleg birkózásra. Ezeket egyszerre is edzheted, nagyon komoly tudásra, és fizikumra tehetsz így szert.


Ha korábban észbekaptam volna, és nem 15 évesen jöttem volna rá, hogy b.szki, nem sportoltam eddig semmit, akkor biztos nem defendoznék. Ma már sajnálom, hogy kimaradt az az időszak, amikor még a versenyzés is lehetőség lett volna. HA visszautazhatnék az időben, megmondanám a nyolc éves önmagamnak, hogy kezdj el judozni, de k.rvagyorsan. :D Persze ez csak a személyes dilim.

2011. jún. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, még bőven elkezdhetsz versenyszerűen judo-zni ;)
2011. jún. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lassan 18 éves leszek. Gondolkodjunk reálisan, már rég késő lenne, hacsak nem vagyok valami hihetetlen tehetség. Ki tudja, talán mégis kipróbálom. :DD
2011. jún. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!