Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire durva a vízimentő...

Mennyire durva a vízimentő tanfolyam?

Figyelt kérdés
Van itt valaki, aki részt vett rajta? Milyen fizikum kell hozzá, milyen feladatok vannak a tanfolyam alatt? Mennyit lehet gyakorolni egyes gyakorlati vizsgapontokat? Minden érdekel!
2011. jún. 26. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
(((((9)))))
2011. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem mentem, de pont a múltkor gondolkodtam rajta. Annyival tudok segíteni amit olvastam:


Alapfeltételek:


Min. betöltött 16 év (munkavállaláshoz min. 18 év)

Min. befejezett 8 általános iskola

Jó úszástudás és vízbiztonság

Min. 20 m víz alatt úszás


Tanfolyam felépítése:


Elmélet:

Vízek veszélyei, megelőzés

Fürdési szabályok

Önmentés

Közvetlen társmentés

Eszközös társmentés

Kommunikáció

Meteorológiai ismeretek

Rádiózási ismeretek

Elsősegélynyújtás, újraélesztés


Gyakorlat:

Önmentés (taposás, görcsoldások, lebegés)

Közvetlen társmentés (vízbe ugrások, uszonyos úszás, megközelítések, szabaduló fogások, szállítási és vontatási technikák, partra kivételi módok)

Eszközös társmentés (különféle mentő eszközök és ezek használata, illetve mentőcsónak használata)

Rádiózási ismeretek (rádió kezelés és forgalmazás gyakorlása)

Elsősegélynyújtás, újraélesztés gyakorlása babán, stabil oldalfekvés



Vizsga követelmények:


Elméleti tesztlap:

Elsősegély általános kérdések

Újraélesztésre vonatkozó kérdések

Vízből mentés elméleti kérdések


Mindhárom témakörben külön, minimum 80%-ot kell elérni a sikeres vizsgához.


Gyakorlat:

400 méter úszás (50 mell, 100 gyors, 250 uszonyos úszás, ebből 150 háton kartempó nélkül, 100 hason kartempóval) 8 perc alatt

200 méter ruhás úszás, végén a vízben levetkőzés 7 perc alatt

20 méter víz alatt úszás

Ugrások (bomba, talpas, startfejes, mentőugrás) bemutatása

200 méter futás-200 méter úszás-200 méter futás 8 perc alatt

Három, egymástól 5 méterre lévő tárgy felhozatala

Kombinált mentési feladat

Komplett újraélesztés bemutatása

2011. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tandor válasza:
Én elvégeztem és no para :D menj el úszni vizsga előtt 1 hónappal mondjuk heti 3szor és ennyiiiii :D
2012. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az elméleti Vizsga kerdeseket valaki le tudja irni?
2016. júl. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem nehéz, de ha nem vagy jó úszó akkor tuti nem fog sikerülni.

Nem úszást oktatnak úgy veszik hogy te már tudsz úszni. A tanfolyam viszonylag rövid (1-1,5 hét) ez viszont azt jelenti hogy elég sok óra is van egy nap, nem nagyon lesz időd közben még úszni tanulni is. A gyakorlati vizsgán amin bukni szoktak az a kombinált mentés a végén illetve néha a 20m víz alatti úszáson. Az igazi buktató viszont az elméleti vizsga, egyáltalán nem nehéz a jegyzeteket el kell olvasni párszor és az előadásokon figyelni kell, ha ez meg van sima ügy a vizsga.

2017. jún. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hello,látom régi a kérdés,de azért válaszolok,hátha valakiben újra felmerül ez a kérdés. Azzal kezdeném,hogy #2 leírta a kövtelményeket. Ezek az infók elavultak mára, részletek vizimentok"pont"hu weboldalon megtekinthetőek.

A vizsga teljesíthető,viszont nem könnyű,ha előtte nem úsztál/vízilabdáztál,ha űzted ezeket a sportokat az nagy előny,de messze nem minden, amikor én voltam tanfolyamon buktak meg a vizsgán vízilabdások is,de olyanok is voltak akik meg tudták csinálni sport múlt nélkül. Összességében elengedhetetetlen egy jó úszástudás.

A tanfolyam nagyon kemény és baromi fárasztó,nekem életem legkeményebb hete volt. Rendszeresen megtörténik,hogy valakik nem bírják ki a tanfolyamot és már tanfolyam közben hazautaznak és egy későbbin,jobb fizikai erőnléttel és úszástechnikával újrapróbálkoznak. Nálunk is voltak többen így. Ha az oktatók azt látják rajtad az elején,hogy nem fogod bírni,azt finoman jelzik,hogy érdemes lenne elgondolkozni azon,hogy később újrapróbáld.

A vizsga során a szintidőket szigorúan veszik. Nem láttam saját szemmel,de mítoszokat hallottam arról,hogy valakit 8:01-el nem engedtek tovább. (nem tudom megerősíteni,hogy ez megtörtént,minden esetre nem tartom kizártnak,mivel a 8:00 egy teljesen teljesíthető idő,nekem 0 úszásmúlttal is sikerült). A feladatok nehézsége nagyon eltérő. Például a katamaránnal való evezés kifejezetten könnyen teljesíthető,míg a 20m víz alatton rendszeresek a bukások. Nálunk a "legdurvább" feladatok a következők voltak:


400m kombinált úszás 8 p alatt. Ehhez a feladathoz ha jó vagy gyorsúszásban nem nagyon kell félned,arra viszont érdemes ráfeküdni.


20m víz alatti úszás: Itt az a nehézség,hogy ezt nyílt vízben kell leúsznod. Van két bólya egymástól 20m-re és úgy kell átúszni köztük,hogy tényegesen a víz alatt úszol,nem rúghatsz ki mell tempóval stb. A nyílt vízben lennt nem látsz,ezért előfordulhat,hogy elkanyarodsz úszás közben és így a 20m-ből könnyedén 25-30 lehet mire odaérsz a bólya vonalába. Ezért jó ha nem éppen 20 m tudsz leúszni. Tipp: Amikor azt érzed,hogy nagyon nincs levegőd és muszály levegőt venned,simán belefér még 8-10 kartempó,persze nem lesz kellemes. Ne pánikolj be,ha nagyon nincs levegőd,akkor is legyenek szép hosszúak a kartempóid. 10-20 kartempóval teljesíthető a táv. Nálunk volt aki rendszeresen 13-al bőven megúszta. Én 18-at húztam mindig. Érdemes kijelölni magadnak egy számot és addig nem feljönni,ameddig annyi kartempó meg nem volt.


Kombinált mentés: Ennek minden szükséges elemét elmondják a tanfolyamon,ügyesnek kell lenni és ezekre figyelni. Érdemes (az egyébként nagyon hosszú) napok után lemenni a partra és gyakorolni ennek egyes elemeit. Jófejek voltak a mi oktatóink és lejöttek nekünk segíteni a gyakorlásban. Ha szorgalmasan gyakorolsz nem lesz gond. Fontos,hogy ennél a feladatnál ne pánikolj be akkor sem,ha úgy érzed,hogy nem fog sikerülni. Hidd el menni fog és csináld. Kegyetlenül fárasztó feladat. De fölösleges miatta stresszelni,nálunk senki nem bukott meg ennél a feladatnál. Oda kell figyelni és ennyi.

2020. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!