Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem fejlődik az állóképe...

Miért nem fejlődik az állóképességem?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve futok hobbiszinten. Anno direkt csak rövidebb távokkal kezdtem (1-2 km), hogy legyen hova fejlődnöm, egy egyszerűen most is ott tartok, hogy 2 és fél km a max. amit le tudok futni, azt is úgy, hogy kilóméterenként megállok kb. Mivel fejleszthetném magam, hogy jobban bírjam és 4-5 km is lemenjen?
2011. jún. 28. 22:25
 1/5 hot_kiss válasza:
Ne mindig ugyanannyit fuss, hanem egy kicsit többet, akár lassabban is, de ne állj meg. Mindig húzd kicsit kijjebb a határokat, amiket bírsz. Ha folyton 2 km-eket futsz, akkor hogytudnál csak úgy 4-et futni?
2011. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én sporin szoktam futni nálam a cél 3,5km és most tartok 2,5-nél úgy h nem állok meg, én úgy csinálom h tudom h egy kör kb 300m és kezdetben csak 2-3kört futottam majd minden héten 2x növeltem a távot egy körrel tehát hétfőn még 4kört futottam szerdán már 5-ör és vasárnap már 6-ot, de te csinálhatod kevesebbel én azt mondom h annyit fuss amennyit megállás nélkül végig tudsz csinálni és fokozatosan tovább mész pl 1 km letudsz simán futni akkor növeled mondjuk 200m-rel h ne állj meg vagy akár többel amennyi a csövön kifér :)
2011. jún. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ne ugyanannyit fuss. pl kezded 2 km-rel és hetente plusz 1 km (heti 3-4 futás) Én így kezdtem futni és a végére 18 km-t is lefutottam egy huzamban. (persze nem kell túl gyorsan futni. nekem 10km az kb 1 óra)
2011. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zmaster válasza:
én mostanában 7-8km-t szoktam futni és csak annyi a lényeg hogy ne állj meg és mindig kicsit többet fuss.. az se baj ha lassabban.
2011. jún. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Huh, hát ez tényleg nem sok. Szerintem kicsit az akaraterődet kellene növelni. Én triatlonoztam 6-7 évet, és igen, megtanultam, hogyha sírva akkor sírva de lefutom a kitűzött távot. Én pl. csak azt számolom rendesen elfutott távnak, amit megállás nélkül le tudok futni. Holnap, amikor felkelsz annyit kell tenned, hogy amikor elmész futni akkor megmondod magadnak, hogy ezt a 2 km-t lefutom megállás nélkül, ha "beledöglök" akkor is.

Én úgy gondolom, hogy mindig ugyanarra futsz, és van egy hely, ahol leállsz, szinte mindig ugyanazon a helyen. (nekem is volt ilyen) Namost te "kötelezővé" tetted magadnak, hogy márpedig itt én elfáradok, meg kell állni. NEM! Tessék továbbmenni, nyomni keményen, és amint túljutsz a holtponton, már sokkal könnyebb lesz. Ehhez viszont kemény kitartás, és elszántság kell.


Sok sikert! :)

2011. jún. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!