Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Alig van mellizmom, és úgy...

Alig van mellizmom, és úgy érzem hiába csinálok bármit is, nem is fejlődik?

Figyelt kérdés
Hiába fekvőtámaszozok, fekvenyomok, próbáltam már a tárogatást is, egyszerűen úgy érzem nem is "mozgatom" a mellizmom. Ha befeszítem akkor is csak valami minimális, igaz van rajta zsír is, na de azért nem lóg, hogy attól ne érezném. A vállam, a bicepszem, a tricepszem is fejlődött már 1-2hónap alatt, de a mellem valamiért nem. Fekvenyomni és tárogatni igaz nem csinálom csak kb 2,5hete, de ott sem érzem a munkát a mellizmomban, akármilyen széles fogásban is fogom a rudat, van hogy már a súly mellett fogom (belülről) és semmi, pedig az már bőven nem vállszélesség, és a súly is megerőltet, mert az utolsó pár nyomást már nehezen bírom.
2011. nov. 6. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, én már 2 hónapja csinálom és igenis meglátszik az eredmény. Próbálj több súly helyett inkább több sorozatot csinálni, mellé tolóckodj is. A mellizmot nem lehet annyira érezni, mint a többit, nekem eddig csak 2x volt ott izomlázam. Szerintem fejlődni fog hamarosan neked is :)
2011. nov. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 walholl ***** válasza:
100%

Kell a heti egy melledzés, esetleg kettő. Ha jó a regenerációd, vagy ha nem tudod még olyan intenzíven megedzeni. Pl. Hétfőn van egy melledzésed, meg csinálsz egyet mondjuk pénteken is. Kajád remélhetőleg rendben van.

Sokan nem érzik a mellüket kétkezessel, ők karból nyomnak, ami nem ér semmit. Próbáld meg egykezesekkel a fekvenyomást, úgy nincs bekényszerítve a mozgásod.

Milyen az alkatod és miféle rudat használsz? Ez mindenképpen érdekelne.

Mivel, ha magas vagy, hosszúak a karjaid és széles a vállad (mint nekem) és lóvé híjján franciarúddal nyomsz fekve, akkor elhiszem hogy már a tárcsáknál fogod. Régen nekem pont ott volt az ideális fogásszélesség, míg élek nem feledem.:-)

Nem vállszélességben kell fogni a rudat, ne ebből indulj ki. Próbáld meg úgy fogni, hogy amikor teljesen leengeded a mellkasodra, az alkarod merőleges legyen a rúdra.

Másik ötlet ami szerintem megér egy misét, hogy a karedzésed napjára rakod a mellet is. Leedzed a karod, na utána kénytelen leszel mellből nyomni különben nem megy.

Az agy-izom kapcsolatról meg gondolom már hallottál.

2011. nov. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 walholl ***** válasza:
ui: Attól független ül csinálj más gyakorlatokat is mellre (a fekvőtámaszt vegyük úgy hogy nem is láttam, attól izomtömegre csak kicsit számíthatsz). Attól hogy a fekvenyomás neked nem igazán megy, még kell fejlesztened a mellizmod, ha felszedsz egy kis izomtömeget valószínűleg sokkal jobban is fogod érezni hogy mikor dolgoztatod ténylegesen.
2011. nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!