Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Folytassam, abbahagyjam?

Folytassam, abbahagyjam?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja elkezdtem egy számomra szimpatikus küzdősportra járni. Az elején megbeszéltem az edzővel, hogy nincsenek versenyzői ambícióim, leginkább mozogni szeretnék. Mondta, hogy rendben, akkor a technikát annyira nem kéri tőlem, annak is örül, ha valaki sportol.

Közben volt egy húzós vizsgaidőszak is két olyan vizsgával, amihez magántanárt kellett igénybe vennem. Jeleztem neki, hogy sok múlik ezen a vizsgán, 2-3 hétig nem tudok menni, mert a magánórák ütköznek az edzéssel.

Később a szememre vetette, hogy nem járok rendesen (szóltam előre??).

Az edzés időpontját hetente variálja, de mindig "ez már végleges".

Ami a legfurcsább: szinte hisztizve követeli a tiszteletet, de ezzel a viselkedéssel pont nem azt éri el, hogy tiszteljék. A magánéletét, hangulatát eléggé behozza az edzésre is, ha épp rossz kedve van ordít mindenkivel, ha jó kedve van, akkor kenyérre lehet kenni.

A hisztik kezdenek mindennapossá válni, tőlük vár megerősítést, hogy mindenkinek tisztelnie kellene és ugye milyens zemét, aki nem teszi. Persze bólogatunk, mert egy fekete övessel, aki kiszámíthatatlanul viselkedik, ki merne leállni vitatkozni?


Sportolni szerettem volna, nem az edző "lelki rezdüléseit" figyelni, vagy bűntudatot érezni olyan miatt, ami miatt nem kellene. Mivel fizetek is érte, nem örülök neki, hogy meg akarja határozni, hogy mikor tudok lemenni (pláne, ha a diplomám és eközött kell választani)

Nagyon gondolkozom, hogy abbahagyjam-e. Mit gondoltok?


2011. jún. 29. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha még mindig veszel magánórákat, és az tetszik neked, akkor szerintem nyugodtan abbahagyhatod, és akkor csak magánórákat vennél. Ez az edző úgy látszik a rosszabbik fajta (merthogy ritka a jó) de azért javaslom, h keress valami másik edzést, mert ezt egy idő után idegileg nem fogod bírni...:)
2011. jún. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A sportnak alapjáraton nem az a célja, hogy valaki erős/izmos/kemény/sovány stb legyen, hanem, hogy jól érezze magát.
2011. jún. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hál Istennek, mindig is jó edzőim voltak! Respect! :)
2011. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Havonta fizetem a díjat - amit egyébként akkor is befizettem, amikor tudtam, hogy 3 hétig nem tudok menni. Rendes edzés, csoportban vagyunk.

Elsősorban mozogni szeretnék, nem hűdejól verekedni. No meg a másik, hogy állandóan azzal fáraszt, hogy "ha majd odamennek hozzád verekedni a kocsmában, akkor mit csinálsz??"

1. nem járok kocsmába

2. 150 centis nő vagyok, hozzám nem jönnek oda verekedni....

Nagyon gondolkodom, hogy inkább átnyergelek a közeli konditerembe. Viszont a cucciam, felszerelésem a teremben van és félek, hogy ismét nagy hiszti lenne, ha el akarnám hozni őket.

2011. jún. 29. 10:47
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja, elnézést, félreérttetem: tehát magánórákat azért vettem, hogy a főiskolai vizsgámra felkészítsen a tanárom, mert hülye vagyok ahhoz a tárgyhoz, de ez a vizsga választ el a diplomától. Ezért fontosabb most a tanulás, mint a mozgás, mert az bármikor tudom csinálni, de államvizsga csak évente kétszer van.

Egyszóval a magántanárommal agyra gyúrunk, nem fizikumra.

2011. jún. 29. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:

"2. 150 centis nő vagyok, hozzám nem jönnek oda verekedni..." ne áltasd magad ebbe, te is ugyan úgy lehetsz célpont. Én ismerem az egyik nagy magyar kick box női bajnokot, ő mesélte, hogy akarták már megverni a diszkóba "mert csak azért is". Visszaütni nem üthetett, mert az "fegyverhasználatnak" minősült volna. Annyit tudott tenni, miután bekapta az első ütés, hogy szólt a biztonságiaknak.


A cuccodon ne parázz nem pofázhatsz, hogy elmész. Bemész és elviszed szépen

2011. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Menj el nyugodtan, ne te érezd magad rosszul, mert az edző egy s.ggfej.

A konditerem is jó dolog, de szerintem keress egy másik küzdősport edzést is, és a kettő együtt nagyon jó. (nyáron még rá is érsz)

2011. jún. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nézd, ha valaki meg akar verni, az meg is fog :) Lehetek én bármilyen képzett, pszichésen biztosan leblokkolnék egy éles helyzetben és meg se tudnék moccanni. De soha nem akart még senki megverni, így erre elég kevés esélyt látok. Amúgy az edzőnek is van egy csúnya műtéti hege, mert őt egy ajtó mögött rejtőzködve vágták pofán valami fémtárggyal - szanaszét tört az arca. Ebben az esetben ő se ment sokra a danjaival.


Konditerem azért is kezd vonzó lenni nekem, mert a meleget elég rosszul viselem, főleg, ha még mozogni is kell, túlhevülök. A konditermekben van légkondi legalább - futni is este járok ki, amikor már elviselhetőbb a hőmérséklet. A fent említett edzések pedig még akkor vannak, amikor fent van a nap és bőven van 30 fok, se szellőzés (ajtó-ablak becsukva, nem értem), se légkondi. Annyira nem jó a saját páránkban edzeni.

2011. jún. 29. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!