Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bokatörés után, mi jön?

Bokatörés után, mi jön?

Figyelt kérdés
Már majdnem 5 hete.. pénteken lesz 5 hete hogy eltört a bokám 1 hét fekvő gipsz és 4 hét járógipszet kaptam. Már úgy érzem hogy lement a duzzanat a bokámról mert valamennyire tudom tornáztatni a lábam a gipszbe. És nem is fáj a bokám. Mikor bevitt a mentő mert nagyon dagadt volt a bokám akkor is alig vették észre a törést szóval nagyon kicsi volt de eltört a belső boka. Mire számíthatok a gipsz levétele után?
2011. júl. 7. 04:29
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Arra, h kb. minden lépésnél a falat fogod kaparni kínodban - mert ugyebár eléggé elszokott a mozgatástól, meg izmok is szépen sorvadoztak egy hónap alatt.


De szépen lassan nekiállhatsz mozgatni - meleg vízben kellemesebb érzés, nem fáj annyira, aztán lassan fokozatosan elkezdhetsz mozogni. De csak annyit, ami még jól esik, nem kell kapásból leterhelni.

2011. júl. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

majd tanulsz újra járni.

A bokádnak újra meg kell szoknia,hogy terheled, hogy neki kell megtartania téged.

És az elsorvadt izmokat dolgoztatnod kell,hogy újra megerősödjönek.

2011. júl. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Na az a szopás!


Nekem síp meg szárkapocs volt eltörve, 6 hét gipsz, mankóval utána is, gyógytorna, aztán lassan lassan elkezdhettem terhelni, de tele voltam vasakkal, úgyhogy 2x operáltak... Hehehe jó szar volt.


Remélem felépülsz, sok sikert!

2011. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hogy mennyire lesz olyan mint a réi, most 130-al tudok guggolni, szóval.. NE ADD FEL !
2011. júl. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem március közepén tört el a bokám kosáredzésen.

Utána 1 hét fekvőgipsz és 4 hét járó.

Az első lépések elég furcsák volta de NEM FÁJT!!!(mondjuk nekem elég jó orvosom volt...)

4-5 nap alatt megszoktam de aztán meg még 2-3 hétig kifelé fordított lábbal jártam most pedig már újra kosarazok!


Sok sikert!

2011. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Nekem bajnokin tört le a külső bokacsontomból egy darab meg szakadt el az összes inszalag4 10nap fekvő 5hét járó de a levétel után NEM FÁJT a járás. Szokatlan volt a lábamon az izmok teljesen elvoltak sorvadva. Fokozatosan kezdd el terhelni nagyon sokat tornáztasd meleg vizben!! Mit sportolsz?
2011. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sport épp ez az... Thai Box =/ 15 éves múltam... 7 évet aktívan igazolt játékosként fociztam és kb. 1 hónapja edzésen lekönyökölték a bokámat pont ott lehet hogy az meggyengítette a bokám. De kitartás az van meg a fájdalmat is tűröm. De holnap minden eldől..
2011. júl. 7. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!