Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A ju jutsu-t vagy kempot...

A ju jutsu-t vagy kempot válasszam?

Figyelt kérdés
Már 9 éve thai boxolok és másik harcművészetet akarok tanulni, valami olyat ami komplex harcművészet, tehát van benne földharc is és álló harc is... Nem tudok a kettő között dönteni, remélem itt segítségemre lesztek...
2011. júl. 8. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

akkor másik harcművészetet nem akarsz találni Barátom, hanem egy harcművészetet :)


én a jitsut ismerem valamelyest, és mivel segítséget kérsz, én a helyedben azt gyakorolnék. arra alapozva, hogy az biztos hogy jó, nagy hagyománya van stb.. csak jó mestert kell találni, ez pedig sajnos az egész harcművész világban (itthon) az egésznek a kulcsa.

kempo-t nem ismerem.

2011. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igazad van rosszul fogalmaztam, a thai box mára inkább versenysport már.... sőt, az is sokszor K1 és kick box inkább, amit thai box néven oktatnak...
2011. júl. 8. 09:56
 3/14 anonim ***** válasza:
hát, ezt olyantól hallani aki azért már benne van a dologban egy ideje.. de ezt sok embertől hallottam már egyébként. de hát ez van, M.ország kissé lecsúszott sok tekintetben..
2011. júl. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mivel csak a jujutsu-t ismerem illetve gyakorlom, ezért csak arról tudok nyilatkozni csak ajánlani tudom. Ha van valami kérdésed ezzel kapcsolatban tedd fel nyugodtan. Illetve nekem lenne egy kérdésem melyik jujutsu ágat akarod elkezdeni?
2011. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igazából a kempo és a jujutsu nem sokban különbözik, de én saját tapasztalatból a jujutsu-t ajánlom. Persze azt tudnod kell, hogy ez nem versenysport, hanem harcművészet, ami ölésre, élve elfogásra, fájdalom okozásra, önvédelemre és kínzásra van kitalálva. Nem a ringbe való...
2011. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az eredeti ju jutsu érdekel, a japán.
2011. júl. 9. 08:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt értem, de jelenleg a jaán jujutsunak több irányzata is van. Magyarországon a legelterjedtebb a kelemen-ryu és a seibukan. A kelemen ryu-ban elég lassan lehet haladni és számomra visszatetsző benne, hogy 3 danig létezik vizsgarendszere onnan adományozva vannak a szintek, de ettől függetlenül egy igen jó oktatott irányzat. A seibukan jujutsut meg tudtommal csak Pécsen és talán Dunaújvárosban oktatnak.
2011. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Továbbá, kedves Neutronlovag, van még továbbá a Tanaka-ryu, a Nihon Tai Jitsu és Nihon Ju Jitsu, a Lory-féle irányzat, a Magyar Tai Jitsu szövetség, a Zen Nihon Tai Jutsu Do, a Nippon Jujutsu Kai továbbá az inkább katonai vonalat követő Zöllei-féle Katonai Kézitusa.

Persze ezen kívűl még számos irányzat létezik, nekem most így hirtelen ennyi jutott eszembe...

2011. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdezőnek címezd én csak felsoroltam az általam ismert Magyarországon oktatott irányzatokat.
2011. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a Tai Jutsu nem a ninjutsu fegyvertelen irányvonalát képviseli?
2011. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!