Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Test edzés otthon mire van...

Test edzés otthon mire van szükség? TÖBB LENT!

Figyelt kérdés

16/f

Szeretném a testemen az izmokat megformázni OTTHON főként bicepszet . Nem nagyon van felszerelésem és a konditeremet nem engedhetem meg magamnak tudom h igy nem lesz nagy a változás de valamennyit elérek .

Fekvőtámaszozok napi szinten de ugyebár ez nem bicepszre megy de egyébkét ettől formálódok valamit?

Szóval milyen otthon végezhető gyakorlatokat tudtok ajánlani?


A Hülyék pls mellőzzék a válaszokat. köszi


2011. júl. 15. 01:50
 1/9 anonim ***** válasza:

- mindenesetre kellene valami, amin tudsz húzódzkodni (húzódzkodó rúd, párkány, faág, akármi)


bicepsz: szűk fogású húzódzkodás (tenyerek feléd néznek)

ha ez már nagyon könnyen megy: ugyanez nehezékkel, pl. hátizsákkal a hátadon

egyik kézzel rendesen, másikkal csak 2 ujjaddal (később lehet eggyel) fogod a rudat (egykezeshez felkészülése), egyik kezeddel normálisan, másikkal erre a csuklódra fogsz rá, úgy húzódzkodsz

egykezes húzódzkodás


ezek a legalapvetőbb gyakorlatok. nem tudom, milyen szinten állsz, ezért nem is írok konkrét számokat, ezt majd te fogod tudni. figyelj arra, hogy minden egyes felhúzást szabályosan hajtsd végre, a minőség itt többet számít mint a mennyiség.


sokat tudnék még írni, ha van még kérdésed bármivel kapcsolatban, akkor írj. :)

2011. júl. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez a válasz nagyon a segítségemre lesz köszönöm

Azt h milyen fizikumban vagyok azzal igazából én sem vagyok tisztába de az mult vasárnap óta minden este lenyomok 100-120 fekvőt nem tudom ez hatásos-e vagy te eböl megtudsz-e valamit

de az érdekelne még h a húzódzkodást azt napi szinten csinálhatom ? mert ugy tudom h hagyni kell az izmokat "pihenni" akkor hogy csináljam ?

2011. júl. 15. 02:57
 3/9 anonim ***** válasza:

igen, mindenképpen hagyj pihenőnapokat. csinálhatsz mondjuk kezdésnek 4 sorozat szűkfogású húzódzkodást, minden sorozatban amennyit bírsz, a sorozatok között hagyhatsz 1-1,5 perc pihenőt.

jó, ha tudod, hogy a saját testsúllyal végzett gyakorlatok nem csak egy izomcsoportot mozgatnak meg, pl. a sima vállszéles fekvőtámasz az első vállizmot, tricepszet, mellizmot is edzi, de ezek mellett hasi-deréktáji tartóizmokat is stb. a pihenőnapok kiválasztásánál ezekre figyelj oda.


a fekvőtámaszokat most nem tudom milyen bontásban végzed, de javaslom, hogy itt is próbálj mindig a maximum ismétlésszámra törekedni egy sorozaton belül, és minél többfajta fekvőtípust csinálj pl. vállszéles támaszban, kicsit szélesebben, nagyon szűk támaszban (kezeid össze is érhetnek), felpolcolt lábakkal, stb stb. légy kreatív :D

és pl.

2x20 normál, vállszéles támasz

2x20 nagyon széles támasz

2x20 ágyra feltett lábakkal

persze ezek csak javaslatok, ezeket igazítsd a saját képességeidhez.

2011. júl. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Most sok mindent megtudtam megnézem mit birok aztán majd alakul.

A válaszodat köszönöm !

2011. júl. 15. 04:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Volt egy pasas, aki a börtönben kifejlesztette azt az edzést, amit pár négyzetméteren lehet csinálni, mindenféle eszköz nélkül, és mikor kijött, könyvet írt belőle. Szerintem az hasznos lehet Neked, most mennem kell, de kiguglizom, ha legközelebb erre járok:)
2011. júl. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hamarabb ment, mint gondoltam. [link]

Nem olvastam, csak eszembe jutott, hogy hasznos lehet.

2011. júl. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

120 fekvő valóban edzettséghez jó, de látványos eredményt ne várj.

fegyencedzés már egy szempontból közelebb áll ahhoz amit én tanácsolnék, de nem ír semmit a táplálkozásról, ami kimondottan fontos ha látszatra is szeretnél erősödni :)

mindenképp nagy terhelésű gyakorlatokat csinálj (fekvőtámasz helyett 1-kezes fekvő) mert tényleg terheli az izomzatot, nem csak fárasztja. és mellette persze étkezz a lehető legdúsabban, és bőséges fehérjebevitellel. így még otthon is lehet kellemes eredményt elérni. nyilván a konditermekbe azért járnak, mert testépítéshez az a leghatásosabb, itt említeném a hatékonysághoz a táplálékkiegészítőket is..

2011. júl. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a tatácsokat :)
2011. júl. 15. 11:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell táplálékiegészitő, komoly testépítők is nyilatkozták pénzkidobás az egész , inkább azt költsd minőségi kajára , otthon is lehet viszonylag szép eredményt elérni kitartó kemény edzéssel + a kaja ami a legfontosabb.
2021. febr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!