Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a célszerű a fogyáshoz?

Mi a célszerű a fogyáshoz?

Figyelt kérdés
Le akarok adni pár kilót, a diétán kívűl miket kell csinálnom ehez?
2011. júl. 19. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Most ilyen "segitsunkvalakinek" kedvem van es te lettel a szerencses kivalasztott.


Na szoval a dieta sem mindegy am hogy milyen, mivel a fogyas kb. 70%-ban a kajan mulik. Lehet hogy mar tudod, de napi 5-6 etkezes kell, sok feherje es csokkentett ch + zsir, soksok viz, rost meg mindenfele egeszseges dolog. A szenhidratot probald az elso 2-3 etkezesbe illeszteni, utso 2-n meg inkabb feherjet egyel.


Ezt figyeld meg egy etrendet is osszeallitok neked:


Reggeli: tojasfeherje tk. kenyerrel

Tizorai: zabpehely

Ebed: csirkemell/pulyka/hal barnarizzsel

Uzsonna: csirkemell (mondjuk a maradek) zoldsegkorettel

Vacsi: sovany turo es egy kis lenmagolaj


Mennyisegeket nem irtam, mivel eloszor is ki kell szamolnod a napi kaloriaigenyedet (gugliba ird be hogy "orvosilexikon kaloriaszukseglet", majd ki fogja dobni) aztan aszerint oszd be. (nezz kcaltablazatokat is)


Na es akkor a kerdesedre valaszolva dieta mellett sportolni kell, leginkabb aerob mozgast. Mondjuk fuss vagy ussz vagy bringazz heti 3-4-5-szor 45-50 percet egyenletes tempoban, ha birod es van kedved, mehet tobb is.


Meg annyit, hogy ezt az egeszseges eletmodot ne hagyd abba a fogyas utan sem, csak szamold ki a sulytartashoz kello kaloriat es ugy egyel. Ha megint szarokat fogsz enni utana, akkor visszahizol, egyebkent nem.

Sok sikert :)

2011. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi eddig a kérdéseimre ez a legjobb válasz nagyon köszönöm:D
2011. júl. 19. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:
8%

Jól megy nektek is, hogy szórjátok ki a tojássárgáját.

Mellesleg:

[link]

Az átlagban 55-60 g-os tojás 10-12%-a a héj, így az ehető tojástartalom kb. 50 g, melynek 2/3 része a tojásfehérje, míg 1/3-a a tojássárgája. A tojásfehérje kb. 90, a tojássárgája mintegy 50%- a víz. A tojás fehérjéi - kb. 40 fajta, melyek teljes értékűek - 18-féle esszenciális aminosavat tartalmaznak. A tojás 7 g-nyi fehérjetartalmának egy kicsit több mint a fele a tojásfehérjében, míg 44%-a tojássárgájában található.

A tojás 6 g-nyi zsírtartalma a sárgájában van, melynek csak egyharmada telített, kétharmada telítetlen zsírsavakból áll, mely arány táplálkozásélettani szempontból optimálisnak mondható.

A tojásban található, zsírban oldódó vitaminok közül meg kell említeni a D-vitamint, mely a kalcium és a foszfor felszívódásáért felelős, az A- vitamint, mely a növekedés és a csontfejlődés nélkülözhetetlen komponense, valamint a látóhártya megfelelő működéséhez és az egészséges hámszövetek fenntartásához is szükséges, és végül az E-vitamint, amelynek antioxidáns hatása közismert.

A tojásban található, vízben oldódó vitaminok közül említést érdemel a B 2 , B 12 , a folsav és a pantoténsav.

A tojásban lévő ásványi anyagok tekintetében a foszfor, a vas, a jód és a cink mennyisége jelentős.


Remélem, figyeltél a 44% fehérjetartalomra, ami a tojássárgában van.

Meg remélem, a vitaminokat is figyelted.

Na így szórjátok ki a fél tojást.

Mellesleg ha reggelire evett normálisan, tök fölösleges tízóraira is a szénhidrát.

A napi 2 adag csirkével is vitatkoznék, egyrészt ez nem a Legyen ön is milliomos, másrészt a túlzott húsfogyasztás anyagcserezavart, vesebetegséget, köszvényt stb. okozHAT annak, aki hajlamos rá. Mire kiderül, hogy hajlamod van, addigra meg már fújhatod, meg kínlódhatsz a betegségeddel.

Lehet naponta 5-ször étkezni, de abból 3 fő étkezés van és 2 kisebb. Mindemellet baromi kevés a zöldség, amit nagy kegyesen beraktál uzsonnára.

Gyümölcsöt pedig egyáltalán nem látok.

Igen, tudom, van benne gyüm.cukor, de gyümölcstől még senki nem hízott el, és nélkülözhetetlen vitaminok vannak benne.

Na ennyit a zseniális étrendedről.

Jobb, mintha chipset meg süteményt ennél napi szinten, de az egészségesnek sem nevezném, főleg hosszú távon.

2011. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A vitaminszükséglet a mai zöldségekből és gyümölcsökből nem fedezhető illetve több kilót kéne megenni belőlük.
2011. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de szepen elkezdtel kotozkodni, mar azthittem meguszom :D

Dehogy megy jol nekunk, a sajat kajaimat altalaban en veszem meg. Egyebkent legtobbszor 3 tojast eszem, abbol ketto feherje es egy egesz, de ezen most miert akadtal fenn? A tojassargajat (ha mar ennyire erdekel) beteszem a hutobe vagy csinalok belole valami fincsat a batyamnak.


Irtam a kerdezonek hogy sok zoldseg meg mas egeszseges kajak, ebben fantaziatol es izlestol fuggoen szerintem minden benne van.


Tulzott husfogyasztas? Megnezek az orszagban 100 embert, abbol 99 valoszinuleg epphogy tul keves feherjet fog fogyasztani, na es ebbol kicsit tobb betegseg szarmazhat. De sebaj kerdezo te is vigyazz mert napi 300 gramm csirketol mar garantalt a koszveny!!!


Orvendetes hogy nem ertesz egyet a testepitok dietas eletmodjaval (ami egyebkent az egyetlen igazan tartos es egeszseges ut a fogyasra), de ne rajtam toltsd mar ki a duhodet. Ha nem tetszik az etrend, edd a sajat kajad. Megjegyzem ez egy napi volt, lehet varialni. En sem eszem minden nap ugyanazt.


Ja es igen a husi draga, de en sokkal szivesebben fizetek a szervezetem taplalasaert, mint egy rohadt tabla csokiert. Nem ertem hogy min kaptad fel a vizet, de tolem aztan csinalhatsz gyumitisztitokurat havonta 5x is.

2011. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

GreenTea


09:53-nek:

Itt egy válasz neked: [link]

2011. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!