Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Étrend/Diéta? Infó Lent!

Étrend/Diéta? Infó Lent!

Figyelt kérdés
sziasztok! tél alatt feljött rám pár felesleges kiló és mivel kondizom lassan 1 éve (igaz ebben a hónapban nem tudtam menni, de most augusztusban megint elkezdeném)tudnátok írni 1 megfelelő étrendet, ahhoz, hogy jobban "kirajzolódjanak" az izmaim? ahhoz, hogy a testzsír százalékot lejjebb tuszkoljam? :), nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz szóval tudnátok írni 1 "diétát" például:1.nap mit és hányszor ehetek,2.nap stb stb... heti 3x-4x kondizok emellett ugyan így futok is, szeretnék 1 kicsit formásabb, szálkásabb testet :) válaszokat előre is köszönöm 17/F 185-190 85 kg kb
2011. júl. 31. 14:26
 1/4 *Glissade* ***** válasza:

"tél alatt feljött rám pár felesleges kiló és mivel kondizom lassan 1 éve (igaz ebben a hónapban nem tudtam menni, de most augusztusban megint elkezdeném)"


1. Ha kondizol már egy éve, akkor, hogy a francba jött fel rád pár kiló felesleg, ami már fél éve rajtad van???:)

Ezek szerint nem olvástál utána annak, hogy hogyan is kéne kajálnod:)

Ha nem érdekel a dolog, akkor inkább ne is csináld, vagy fogadj fel személyi edzőt aki tudja, hogy mit és hogyan kéne csinálnod! Igy nem kell arra pazarólnod a drága időt, hogy biztos forrásból utána olvass, vagy kérdezz a dolgoknak.


2. Szerinted mégis honnan tudnék neked diétát mondani... várjunk csak utána azt írtad, hogy kondizol is?:)

Nos... akkor jó lenne végre eldöntened, hogy mit szeretnél, szálkásítani, vagy izomtömeget növelni?

A kettő nem megy egyszerre:)


3. Ha már mindenképp diéta kell... meddig szeretnél diétázni 1 hónap, fél év???

A diétába benne van az időlegesség, és ami időleges, annak a hatása is időleges!

Tehát jobb lesz ha távol tartod magadat mindenféle diétától!

Étkezz egészségesen, napi 5X keveset, legyen meg a folyadék bevitel.

Számold ki a napi kalória igényedet, és ennek megfelelően állitsd be az étkezésed.

Nyilván, ha szálkásodni szeretnél, akkor kevesebbet kell enned, minmt amennyi a klória igényed, asszem kb. 10%-al.

De akkor a sulyzózást elfeletheted, mert akkor (ha fokozatosan a növeled a terhelést) épp, hogy többet kell enned mint amennyi a kalória igényed.


Remélem, hogy értehető voltam.

2011. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Télen eltört a lábam és 1 hónapig fekvőgipszem volt így nem tudtam mozogni és meglehetősen sokat ettem.Kondiban pedig ha elkezdeném a szálkásítást akkor nem növelném a terhelést, akkor csak szinten tartanám. Ezért kérdeztem, hogy mit kéne egyek, hogy újra a régi legyek de köszi szépen a választ,tanácsokat :)
2011. aug. 1. 01:45
 3/4 *Glissade* ***** válasza:

Erre nem tudok csak álltalánosságokat írni... az étkezésnél mindig a józan eszedre kell hagyatkozni.

Logikusan kerülni az egyszerű szénhidrátokat, a "mű" ételeket, a gyorsétermeket, a telitetlen zsírokat stb.

De ami még talán ennél is fontosabb, hogy ne egyél többet a kalória igényednél.

2011. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) kiszámolom az igényeimet és betartom köszi :)
2011. aug. 2. 02:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!