Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mondanátok nekem harcművészete...

Mondanátok nekem harcművészeteket, amivel meg tudom magamat védeni az utcán?

Figyelt kérdés
Gyakran kerülök olyan helyzetbe, hogy belém köt akár 3-4 (általában kisebbségi) személy. Elegem van ebből, eldöntöttem, kitanulok valami harcművészetet (remélem nem késő így 15 évesen), amivel meg tudom magamat védeni. Hallottam a krav maga-rol, a wing tsun-rol, de nem tudom hogy ezek segíthetnének e nekem. Ebben kérem a segítségeteket, ha tudtok, mondjatok nekem harcművészeteket, ami tudná orvosolni a problémámat. A válaszokat előre is köszönöm.
2011. aug. 1. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Jujutsu-t tudom ajánlani. Meg persze kerüld ezeket a szituációkat pár hónap alatt nem leszel szuperharcos, hogy leverj 10 kancigányt.
2011. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Krav maga-t ajánlanám, mivel utcai támadások és túlerő ellen leginkább védekezni kell, a krav maga pedig pont az ilyen helyzetekre jó mivel egy önvédelmi rendszer. Szerintem egyéb harcművészeteket jóval több idő lenne olyan szinten megtanulni hogy hasznát vedd ilyen esetekben.
2011. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem a legösszetettebb gondolatom a kravról, de lusta vagyok keresgélni: Az egyik probléma a kravval, hogy pár hónap alatt ígér csodát. Nyilván van valami eredménye, de messze áll a reklámban ígért dolgoktól.

A másik az innen onnan összeszedett technikák kiforratlanok, nem alkot igazán jó egységes rendszert. Egy harcművészet sokkal kifinomultabb, egységesebb és letisztultabb (és esetenként jóval "gonoszabb").

A katonák nem a civil kravot tanulják, mivel általában géppisztollyal mászkálnak.

2011. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

A futás egy hasznos sport erre. ;)


Amúgy meg nézz a Wing Tsun Kungfu után. Ez egy önvédelmi harcművészet, nincsenek benne "impossible", röpködő látványos mozdulatok csak simán kemény önvédelem.

2011. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Előző vagyok. Csak most nézem, hogy beleírtad a wing tsu-t a kérdésbe. Akkor semmi.
2011. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Szia! Mint tudjuk a legjobb védekezés a támadás, én nagyon tudom neked ajánlani a Muay-thai box-ot.Kemény a kiképzés, és nehéz végigcsinálni, de ha kibírod akkor nem lesz ellenfeled az utcán akitől ne tudnád megvédeni magad , ez főleg a full contant küzdelmen alapul szóval ha nem bírod a strapát felejtsd el .Ez a futásos dolog hülyeség! Nem szabad elfutni csak akkor, ha már késsel viperával mennek neked, vagyis akkor ha már nagyon súlyos sérülést tudnak okozni....
2011. aug. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ökölvívással kezd.Ott az első alapozó hónap után szembesíteni fognak azzal,hogy mi is a bunyó.

Pár évvel később,vagy akár előbb is,elkezdheted a kézitusát mellé.

Ha verekedni akarsz megtanulni,akkor az ilyen divat dolgokat hanyagold,mint a krav,vagy wt.Ezek időtöltésnek jók csak.

Ezt a megvédeni magam dolgot meg felejtsd el.

Megszüntetem,letöröm a fenyegetést,sokkal jobban hangzik.

2011. aug. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, adtatok pár ötletet, utánuk nézek. Amúgy sokan kritizáljak a krav-ot. Konkrétan mi a baj vele?
2011. aug. 2. 11:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Thai box.
2011. aug. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a bokszot ajánlanám neked. Régebben kick-boxoltam 7 évig, az is nagyon jó, meg tudod magad védeni egy utcai dorbézoló ellen, de tudod rájöttem ,hogy van egy kis gond. Mégpedig a rúgás. Ugyebár kick-boxon az ember hozzá illő nadrágban rúgdos, mezítláb, esetleg lábvédőben. Utcán farmerban vagy és cipőben. Na úgy rúgjál fel fejre :P Átmentem boxolni. Színvonalasabb, keményebb. Boksz azóta van amióta ember van. Mit használsz az utcán ? Bokszot és birkózást. Naggyából ennyi. Szép és jó ez a kung fu meg, hogy Bruce Lee-t hozzátok fel. Csak hogy Bruce Lee nem magyar volt és nem magyar mesterektől tanult. Amit itt tanulhattok magyarországon az maximum csak szép másolata az igazi kung fu-nak. Utazz keletre, az ottani edzést hasonlítsd össze az ittenivel. Nevetni fogsz. Meg akarod magad védeni az utcán? Akkor tanulj küzdősporot. Vannak akik azt mondják, hogy a küzdősportok csak a ringbe jók. Ezekről annyit, hogy megnéznék egy mondjuk egy boxolót, vagy egy thai boxolót egy magyar Wing Chun-os ellen. Pl a boxolók nem csak a levegőnek adják ám az ütést. Ott harc van emberek. Nem csak adod, de kapod is a bikaerős ütéseket. Ha meg akarod magad védeni, tanulj küzdősportot.
2011. nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!