Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik testalkat előnyösebb...

Melyik testalkat előnyösebb egy állóképességi sport űzéséhez?

Figyelt kérdés

Az abszolút vékony, gyenge testalkat (szűk mellkas, keskeny váll), vagy egy szálkásan izmos(konditeremben nagy súlyokkal, emellett otthon, fekvőtámasszal-húzódzkodással is edzett) test?


A szálkásan izmos test "tulajdonosa" nem szed semmiféle tápkieget,házikoszton él, és nincs nagy tömege (190 cm/77 kg), de pl szélesek a vállai, telt a mellkasa és nagyon arányos.


A sport hosszútávfutás.


Ez a kis plusztömeg, ami az arányos testhez kell, hátránynak számít egy vékony, de nem karcsú emberrel

szemben, akinek nincs akkora tömege?


2011. aug. 8. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

hiába kisebb a súlyod az ilyen szálkás emberek szívósak és bizonyára a lába is elég erős

te hiába vagy pl 7 kg-val kevesebb ha nembírja a lábad

ja és most olvasom, az arányos ha 190cmhez 77kg jár???

2011. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A 190 cm/70 kg messze nem arányos testalkat, nagyon vékony. Ilyen magasság mellett legalább 90-95 kg-nak kell lenni.
2011. aug. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit erőltetettnek érzem a kérdést, mert ezt talán így elméletben el se lehet dönteni. Mert hát a soványság elvben jó a futáshoz, kevésbé terheli az izületeket és a szívet, de azért egy nagyon girnyó ember erre se jó igazán jó, nem bírja a szíve, a légzőrendszere. A 190/77-es ember ideális a hosszútávfutáshoz is, mert ezt a súlyt a mozgásrendszer és a szív még jól kezelni tudja, és van benne elég erő és kitartás.


Én 180/65 vagyok pillanatnyilag, és 49 évesen nem csak hogy hosszútávfutok, de még hegyre fel is megállíthatatlan vagyok.

2011. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!