Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Menyire változatosan edzetek...

Menyire változatosan edzetek kell e a változatosság és az mibe nyilvánuljon meg az ismétlés számok változtatásában vagy a gyakorlatok változzanak?

Figyelt kérdés
21 f
2011. aug. 14. 21:38
 1/3 Diavolino44 ***** válasza:

from Jézus


Valahogy sejtettem, hogy újra kifogod írni.. Nah figyu!!!

Úgy gondolom, hogy nincs túl sok tapasztalatod ezen a téren, s legszívesebben linkelnék neked egy alapismereteket. Át kellene olvasnod!!

Megpróbálok röviden válaszolni azért: Valahol azt olvastam, ebbe a sportba minden működik!!! S ez tényleg így van!!

A testépítés 2 részre bontható kaja+pihenés és az Edzés. Összesen egy dolgot kell figyelembe venni ez a PROGRESSZIÓ (fejlődés,haladás).

Edzés: Kell egy alap edzésterv, teljesen mind1 hogy, és hogyan csinálod de egy héten legalább egyszer minden testrészt meg kell edzeni (lábat is!!!) ezt csinálod pár hónapig vagy addig amíg úgy érzed fejlődsz tőle. Ez azért jó mert a tested hozzászokik a gyakorlatokhoz, a terheléshez. Tudsz viszonyítani miből mennyit tudsz megcsinálni, (súly és ismétlések). Változtatni akkor célszerű amikor úgy érzed, már egy ideje nem fejlődsz! El kell kezdeni variálni a dolgot, de ez baromira egyén függő nincs erre szabály,hogy pl. 1 év után magas ismétlésszámra kell váltani. Bármit változtatsz is egy ideig minden működni fog! (Alapgyakorlatokat érdemes az edzéstervbe hagyni)

Válasz a kérdésedre: Builderen lévő cikkek tényleg nagyon jók! De gondolj bele ezek a srácok hasonló tervet csináltak 4-5 vagy még több évig. Szerinted mekkora "sokk" az izmoknak plussz 10-15 ismétlés minden sorozatban. Gyilkos!! De ha kb 1 évig így csinálod akkor ahhoz a baromi nagy terheléshez is hozzászokik a szervezet, s az sem fog úgy működni mint az elején...

Tudom hogy ez nesze-semmi-fog-meg-jól válasz de a progresszió mércéje TE vagy!

Remélem valamit tudtam segíteni ;)

2011. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
lool hát amiket mondtál azt tudtam mikor elkezdtem 2 éve is,de már a kérdésemre meg tudtam a választ máshonnan szóval köszöntem .
2011. aug. 14. 23:59
 3/3 Diavolino44 ***** válasza:

From Jezus


Oszinten kivancsi lennek milzen valaszt kaptal a kerdesedre, bemasolnad ide.

koszi

2011. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!