Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet ajánloto...

Milyen harcművészetet ajánlotok, mik vannak?

Figyelt kérdés
175 cm magas vagyok, 62 kg. hegyet mászom, és gondoltam mellé kéne valami más sport. Ezért kérdeznék itt, hogy miket javasoltok, mik vannak. Előre köszönöm a segítségetek.
2011. aug. 15. 02:48
 1/7 anonim válasza:
Muay Thai verseny nélkül:D
2011. aug. 15. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

egyszerűbb ha a Dragon Ball-ból tanulsz harcolni.

Kis kitartással a Kame Hame Ha-t is megtanulhatod. :D

2011. aug. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

harcművészet véres dolog, hagyd az elátkozottakra :)


sportolj, jah, küzdősporthoz (persze harcművészetekhez is) jó alap a hegymászás. harcművészetekben jól tudnád használni az erős kezedet, szorításodat.


küzdősportokban előnyös lehet a gyorsaságod és a szálkás tested. tájboxot és leányait ölég gyatrán okítják errefelé, de jó mozgás. valószínűleg hamar felvennéd a tempót, kitartásod kell, hogy legyen.


jobban (és régebb óta) oktatnak ökölvívást és birkózást, plusz akiknek adok a szavára szokták mondani jó a savate, bár ezt megerősíteni nem tudom.


ökölvívásban ütögettek, kesztyűben. bizonyára jó kéztechnikát segít kialakítani, emellett jó elmozgásokat gyakorolhatsz.

a savate-ban, üttök és rúgtok, ha a kickboxot fogyókúra mellé szoktuk ajánlani edzésnek, akkor a savate-t szokták tényleg küzdősportnak ajánlani.

birkózás minden küzdelem alapja. az ember ösztönösen test-test ellen mozog, képzetlen ember próbál közel kerülni az ellenfeléhez és lefogni. ez is az ereje, hogy természetes mozgás, és igen komoly! ennek is régi hagyomány már az oktatása, jó egyesületek vannak stb.. és a kitartó, erős izomzatoddal még a kisebb tömeged ellenére is előnyben lehetsz, hisz egy 90 kilós embert le tudsz lökni magadról (elméletben) viszont ha erősen tudsz fojtani, és lassan fárad el az izomzatod, akkor a szabályoknak hála előnyben lehetsz.


B) tényleg menj harcművészkedni. szintén ritka a jó oktatás, mint küzdősportoknál a tájbox oktatás, de pl. jitsuban elvileg vannak jó iskolák, ott pedig sokat gyakoroljátok az említett földharcot, fogásokat. izgalmas dolog, emellett hasznos is önvédelmi szempontból.

2011. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aczél tanácsait fogadd meg.
2011. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Döntsd el,mit is szeretnél.Harcművészet vagy küzdősport. Ha inkább csak mozogni,heti párszor zsákolni,kesztyűzni,bunyózgatni,inkább a küzdősportok közül válogass.

A harcművészetek nem csak erről szólnak,ezek valamivel összetettebbek.Például a kyo.karaténál,amit én is űzök,ugye nem csak a kumitével,bunyóval foglalkozik az ember,hanem bizony ott van a kata(formagyakorlatok) és a kihon(alaptechnikák) is.Aki ezeket nem szereti,mert,hogy egyesek szerint unalmas,az általában átpártol valami küzdősportba,de én bevallom,nekem jól is esik egy közel 10 hónapos folyamatos versenyszezon után(és néha közben is,mikor nincs sűrűn verseny) kicsit katázni,valahogy ellazít,de mégis lefáraszt,szóval egy jó edzés az is.Én 3 éve csinálom,versenyzem is,és nagyon szeretem.Egyébként sok ismert K-1-es emberke is kyo alapokra építetkezve került be a K-1 mezőnyébe(Schilt,Teixeira),tehát nem egy tellegetős-hadonászós sport,mint azt sok tudatlan állítja a karatéról.Szóval én a kyokushint bátran ajánlom,ha tényleg harcművészetet szeretnél tanulni.Ha nem,Aczél felsorolt 1 csomó lehetőséget,válogass azok közül is,nézz meg pár edzést,aztán hajrá;)

2011. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget, régen űztem Thai-box-ot is, de eltört a lábujjam, ezért lemaradtam és nem volt pofám már visszamenni...

Haverral akarok valamit űzni, majd sorolom neki az említett dolgokból, hátha megjön valamire a kedve.:)

2011. aug. 18. 01:48
 7/7 anonim válasza:
harcművészet terén a Kung-fu-t tudom nagyon ajánlani. az egyik legősibb tradicionális harcművészet. akárhogy nézzük, a többi csak küzdősport. de a kung-fu lélekben jobban erősít bármi másnál. legalábbis velem így volt. nemtom kire milyen hatással lenne. van aki csak azért tanulja h jól elverhesse a neki nem tetszőket, de van aki csak önfegyelmet akar tanulni, és meg akarja erősíteni a lelkét. ha az előbbit akarod, jobb ha bele se kezdesz a kung-fu-ba inkább küzdősportok terén válogass.
2011. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!