Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Görbe a hátam, mit tegyek?

Görbe a hátam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

a nyakam is mindig előrecsuszik (mint ahogy az ősembereket ábrázolják...) már kicsit ki is áll ott a csont. mivel nincs sok izom ugyhallottam azért görbülök be.

mit csináljak? gyakran elfelejtem és irtó csúnya...próbáltam ilyen seprünyél a hónom alá de én még ugy is begörbültem :( (keveset mozgok, sokat ülök suliba, tanulok) 14éveslány

ui.: tényleg károsan hat a mellek növekedésére? az egyik melllem sokkal nagyobb mint a másik ami még szinte el se kezdett nőni. van összefüggés?


2008. márc. 5. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj el az ortopédiára, vagy a háziorvoshoz, ott megmondják mit kell csinálni.
2008. márc. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

MIndenféleképpen el kell menned egy gyógytornászhoz és ki kell magad vizsgálktatnod ortopédián. Mivel keveset mozogsz megvan rá az esély h ez a görbület az évek során fokozódni fog. 18 éves korban a csontok növekedése megáll és ahhoz is idő kell h a görbület romlását megállítsd plussz idő kell még ahhoz h néhány fokot javuljon. én a te helyedben sűrgősen cselekednék.

Viszonmt tudok mondani egy háterősítő gyakorlatot ami minenféleképpen csakis használ: leülsz a földre a lábaid nyújtva vannak a térd nincs behajlítva a törzsed egyenes(nem tolod ki a hasad a vállaidat hátrahúzod) a két karod felemeled SZOROSAN a füleid mellé nyújtva vigyázol arra h a fejed ne nyújtsd előreés az állat felemeled és folyamatosan nyújtasz a karoddal aztán megállsz pihenni. Eleinte nehéz lesz de hidd el h hasznéál

2008. márc. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
mellel szerintem annyi az összefüggés, hogy csúnya lesz a formája és lógni fog
2008. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A lovaglás és az úszás a legjobb tartásjavító. Ortopédián is ezeket a mozgásokat ajánlják elsősorban.
2008. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon súlyos akkor menj el gyógytornára, ha kevésbé, akkor sport (pl.: úszás) vagy próbálj meg egyszerűen odafigyelni rá!
2009. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!