Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért bírom ilyen rosszul a...

Miért bírom ilyen rosszul a futást?

Figyelt kérdés
Majdnem 1 éve futok rendszeresen. Az első 2 hónap során eljutottam odáig, hogy 1-1,5 órákat is végig tudtam futni(bár tény, nagyon feszegettem a teljesítőképességem határait..). Mikor beláttam, hogy ez még nem nekem való, megelégedtem 40-45 percekkel is. Előfordultak-az egy év során max. 3-4 alkalommal – ilyen 2hetes kihagyások, amikor betegség/utazás miatt egyáltalán nem futottam. De egyébként becsületesen jártam , heti 3-4 alkalommal, időnként többször is. Az utóbbi 2-3 hónapban viszont észrevettem magamon, hogy rettenetesen nehezen megy, pulzusom az egekben, szakad rólam a víz, és már majdnem ott tartok, hogy négykézláb megyek haza..és 20-30 percet is borzasztóan megerőltetőnek érzek. Most akkor hol az igazság abban, hogy idővel egyre fejlettebbé válik az ember, és kevésbé esik nehezére? Táplálkozásom normális, nem változott. (reggelire rozskenyér vajjal, sajttal, sonkával, zöldségsaláta kíséretében/ néha zabpehely. Ebéd: csirkehús/virsli/szója legtöbbször zöldséges barnarizzsel. Vacsorára joghurt/túró, esetleg 1-2 szelet rozskenyér(mivel nem nagyon szeretnék már fogyni, csak formálódni). Napközben étkezések között 2-3 szem gyümölcs/legtöbbször alma, banán, körte/. Lehetséges, hogy a meleg is közrejátszik az edzetlenségemben, de enm hiszem, hogy kizárólag ez lenne az ok. De akkor mi? Egészséges vagyok, nemrég vtam ekg-n, szívultrahangon, csináltattam teljes vérképet, és minden oké volt. Mitől romlott el a teljesítményem?18/L
2011. aug. 18. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
velem is igy van ,szar ez az egész, régen is hiába futottam nem lettem jobb ugyanúgy elfáradok
2011. aug. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
dohányozni szoktál?
2011. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Velem is pont ez volt most, úgy hogy én most kb. elölről kezdtem az egészet. Úgy csinálom, hogy a távot mindenképpen lefutom és pihenőt tartok közben. Lehet, hogy az az oka, hogy elérted, azt a távot/ időt, amit le akartál futni, és elveszett a motivációd. Azt javasolnám, hogy valamit változtass a futási szokásaidon, pl. fuss máshol, mint eddig, vagy ha minden kötél szakad, tarts egy-két hónapos pihenőt, és addig csinálj valami más kardio edzést, pl én spinningeltem.
2012. nov. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen intenzitással szoktál futni, milyen pulzustartományban?
2012. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy milyen pulzustartományban, de 20 perc alatt futok le kb. 2,5 km-t, tehát ez nem valami gyors, inkább gyorsabb kocogásnak mondanám, mint futásnak. A kérdés már elég régi, azóta voltak kihagyásaim, de egy ideje megint rendszeresen csinálom, és nem javult a helyzet. Semmivel nem jobb az állóképességem, mint egy full kezdőnek, és nem is javul sztem kicsit se. Nagyjából úgy érzem magam, mint egy 90 éves:S Fáj a tüdőm futás közben/után, nagyon hamar kifulladok. Egyszerűen nem úgy megy, ahogy kéne.
2012. nov. 15. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!