Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miket egyek és mikor ha...

Miket egyek és mikor ha edzek? (15-f)

Figyelt kérdés

nagyjából minden izmomra edzek de csak itthon!azaz nem járok kondi terembe de nem tudom miket egyek amik elősegítik az izom fejlődését? meg hogy hány órán ként és mennyit?


ha tudsz akkor segíts :D


2011. aug. 22. 12:54
 1/9 Offthewall ***** válasza:

azért érdekelne, hogy melyik izomcsoportra mivel mennyit és hogyan edzel, megírod?

Kajálás:

ha ez valódi edzés, nem ilyen félórás norbitorna, akkor legalább 1-másfél órával edzés előtt egyél, legalább akkora szünet legyen, nem lehet teli hassal edzeni.

Reggel egyél pl. zabot, gyümölccsel, tejjel(vagy ha van fehérjéd, én azzal nyomnám), meg tojást. vagy ezeket variáld. ebédre csirke/pulyka/marhából és sertésből soványabb részek csak, én csirkemellet nyomok mindig)

rizzsel, vagy valamilyen burgonyával(ha lehet ne bő olajban sült mirelit vacakkal), mellé zöldség,saláta, savanyúság mehet. Üditőket lődd ki, igyál napi legalább 3 liter ásványvizet, nem árt az sem ha 4 :D gyümölcslé, tea belefér. húst napi 2x egyél ha tudsz, én van h 3-4x eszem. és este még jó lenne sovány vagy max. fél zsíros túrót, dobálhatsz bele 1 kis gyümölcsöt az se tragédia.

:)

tehát összességében sok fehérjét egyél, testsúlykilogrammonként 2-3 grammnyit, és szénhidrátból durván 2x annyit.

2011. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

body.builder.hu=>alapismeretek...olvasd el,sokat fog segíteni,ha komolyan izmosodni szeretnél.

De izomnöveléshez a jó kaja mellé jó edzés is kell,a legjobb súlyzós edzés lenne.

Az,hogy hogyan edzel,mit csinálsz,érdekelne,mert úgy azért jobban tudom,hogy az adott edzés mellett érdemes-e belevágni tömegnövelésbe,vagy nem,ahogy az előző is írta,itt a Norbi-torna meg RubintRéka nem játszik....

2011. aug. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

biceps-fekvőtámasz

triceps- emelgetem magam háttal egy szék segítségével xD elég viccesen néz ki de hat :D

has,hát- hasizom gyakorlatokkal pl:felülés és láb emeléssel

láb - futással


és ha már edzek akkor 1-2 órát!

de mert nemrég kezdtem el futni 1 hete ezért még hozzá jön 3 óra(10-20 km futás és 6 km biciklizés)

2011. aug. 22. 14:04
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Az edzésed szar. A bicepszre a fekvőtámasz pont nem hat, lábedzésnek a futás semmi, hátizomgyakorlatot nem írtál, tricepszre pedig egy gyakorlatod van. Ez nem edzés, ez pinalegyezés. Menj konditerembe, vagy kezdj el gettógyúrni, még az is jobb.

A kajálásra nem merek tippet adni, mert ilyen edzéshez egy tömegnövelő étrend bőven túlzás.

2011. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát igen..ez az edzés elég szegényes.Futással tömegnövelésnél semmire nem mész.Most kezdtél futni és 10-20 km egyből...az azért merész álom szerintem.

A szabad súlyos gyakorlatok általában nem jók tömeget növelni,ahogy ez a te esetedben sem fog sikerülni.Azt hittem,van otthon vmi felszerelésed,de ha nincs akkor GO konditerem.Máshogy nem fogsz tudni izomtömeget növelni.Döntsd el,fontos ez neked,vagy nem.Ha igen,keress a közelben egy termet,és hajrá;)

2011. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a hátamon 180 ig bármit el tudok vinni 1 perc 20 másodperc alatt 100 fekvőtámaszt tudok kinyomni felülésből 2 perc alatt van meg a 100 a 10-20 km futásba meg ki se fáradtam pedig odanyomtam a kakaót!

ugyhogy aki lenyom engem az nyugodtam szóljon

2011. aug. 22. 14:49
 7/9 anonim ***** válasza:

te aztán kemény vagy öcsém. Tudnám, hogy mi a problémád akkor, és miért itt kérdezed. :D

A választ leírtuk, nyomjad csak. Azért ha 20 km-t rendes tempóval lefutsz, akkor valószínűleg két napig majd összeszarod magad járás közben is. :D Nagyzolni jó dolog, csak felesleges. :D

2011. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Huhh...a kis keménygyerek:)Ilyen edzés mellett ezek az adatok valahogy nem tetszenek nekem:D 20 km meg sem kottyan,rendes tempóban...80 mp alatt 100 fekvőtámasz...és mindez 15 évesen...ritka egy IronMan lehetsz te,hallod..akkor miért tőlünk kérdezel olyanokat,amit sok amatőr is tud...nagyon kemény profinak tünteted fel magad,így ilyen alapdolgokat kívülről tudnod kéne...ez valahogy nekem nem passzol:DKis kammer...
2011. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Offthewall ***** válasza:
szerintem kevered a számokat amíg más lefut 20 kilométert, te lenyomsz 80 fekvőt, 100 naponta. Valami ilyesmi lehet a képlet. Ugyanis az nem Iron Man aki szerint a fekvőtámasz bicepszgyakorlat. Ne a konditermen spórolj, a videojátékon, chipsen, üditőn, cigin, pián, 15. focilabdán, 25. baseballsapkán vagy ki tudja mi az amire te szeretsz személy szerint költeni. Futás az nem lábedzés hanem kardio. Felülés meg nem jó hasgyakorlat, kinyírja a hátat 1 idő után. Ja és ha valami rendes eszközt nem tudsz keríteni amin tolóckodj meg húzódszkodj, ez az ágyon emelgetem a hátam dolog sz.rt sem ér. Látszik öregem, hogy teljes képzavarban vagy, arról már nem is beszélve, hogy te is ahhoz az észlény csoporthoz tartozol aki szerint nincs csuklyásizom, alkar, oldalsó delták, váll, törzs. az edzés nem abból áll, hogy mell-bicepsz-láb! Főleg nem ezekkel a gyakorlatokkal amiből 1 se hat arra amelyik izomcsoportra szánod meg végképp nem.
2011. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!