Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy minél...

Miért érzem azt, hogy minél többet játszom, annál rosszabb vagyok sakkban?

Figyelt kérdés
4 hónapja játszom, minden nap. Nincs edzőm, nem olvasok utána, csak úgy a magam kedvére. Nem azért, hogy valamit elérjek, egyszerűen élvezem. Legalábbis, idáig élveztem... Mostanában azonban azt veszem észre, hogy sokkal több meccset elveszítek, pedig az ellenfeleim feltehetőleg nem változtak... Olyan, mintha minél többet játszanék, annál komplexebb lenne a dolog, paradox módon. Egyszerűbb gondolkodással több meccset megnyertem. Átmeneti időszak ez? Lehet, hogy sosem fogom jobban átlátni? Valaki tapasztalt már hasonlót?
2011. aug. 22. 18:18
 1/4 *Glissade* ***** válasza:

Azért van, mert minél jobban értesz valamihez, annál könnyebb túl komplikálnod a dolgot:)

Vagy jobbnak gondolod magadat, mint amilyen valójában vagy...

Szerinten ne gondolkozz rajta sokat.

Én tapasztaltam már ezt magamon elég sokszor...:D

2011. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha mindig ugyanazokkal játszol, és ezek szintén sakkhoz nem értő emberek akkor ez a hiba. Játssz másokkal is és olvass is utána. Nem árt az.
2011. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ez egy online oldal, de elég jó szerintem, viszont látatlanban az illető tudását nem nagyon lehet megítélni, sokszor még a pontszám sem mérvadó. Mindenesetre utána fogok járni különböző taktikáknak, satöbbi.
2011. aug. 23. 13:00
 4/4 anonim válasza:
Az ember minél többet megismer, minél többet tud, akkor döbben rá igazán, hogy mennyi mindent nem tud...
2011. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!