Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Spárgához milyen gyakorlatokka...

Spárgához milyen gyakorlatokkal lehet nyújtani?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is spárgára hajtok,a jobb spárgám lent van,most a balra megyek,de nem hanyagolom a jobbot sem....én így szoktam nyújtani:

1.bemelegítem a nyakam,hátam,karom,lábam8lábat úgy kell,hogy előre lépsz az egyikkel,,egy vonalban van mind2 láb egyenesen előre néz a lábfejed és az első lábadra támaszkodsz)

2.úgy leülök,hogy a két talpam összeérjen és erre hajolgatok rá(amikor eléri az orrod/homlokod a talpad,vagy nagyon közel vagy már,de nem megy tovább akkor jöhet a 3.)

3. terpeszülésben hajolgatok úgy,hogy: jobbhoz,középre,balhoz,középre,jobbhoz,középrestb. akkor léphetsz a következő pontra ha már nagyon nem tudsz lejjebb menni

4. ismét a 2. pontban leírtakat csinálom,mostmár sokkal könnyebben megy,hozzá is tudok érni az arcom valamelyik pontjával a talpamhoz(mondjuk én alapból hajlékony vok),lemegyek leglejjebb ahogy tudok és ott tartom magam kb 15-20mp-ig

5. csúsztasd előre az egyik lábad,a másik magad mellett behajlítva legyen,és a nyújtottra hajolgass,aztán csinálj flexet(pipát),fogd meg e talpad és húzd(közben maradjon nyújtva a lábad!)ugyanez mehet a másik lábra is

6.mindkét lábad nyújts előre és ugyanúgy mint a 5.-nél hajolj rá és húzd

7.guggolj és az egyik lábad nyújts oldalra,majd a másikat

8. húzd fel a térded magadhoz,amennyire csak tudod

9. megint mehet a talpösszeérős-gyakorlat

10,próbálj lemenni spárgába,ahol megállsz kezdj el rugózni,így is nyújtasz


Vigyázz,hogy rendesen be legyenek melegedve az izmaid,mert különben baj is lehet belőle!


Nekem ez bevált,1 hónap alatt lent volt a jobb spárgám(de másoknak több idő csak hajlékony vok másoknak kb 3-5hónapba telik...)


Sok sikert és jó próbálkozást:D

2011. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keres rá ezzel kapcsolatos oldalakra ha rossz tanácsot hallgatsz meg itt ezen a fórumon (tudom ide professzorok járnak ) abból nagyon nagy sérülések lehetnek .
2011. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat :)
2011. aug. 24. 08:38
 4/4 *Glissade* ***** válasza:

Látom még mindig él ez a kőkorszaki nézet!

De akkor elmondom mégegyszer, hogy:

AZ IZMOKAT NEM SZABAD NYÚJTÁS KÖZBEN RÚGÓZTATNI!

2011. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!