Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a hatásosabb: futópadon...

Melyik a hatásosabb: futópadon futás vagy szabadban futás, vagy teljesen egyenértékű?

Figyelt kérdés
2008. márc. 6. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Egyforma hatásos. Nyilván a szabad levegőn jobb futni, de sajnos az izületeknek nem tesz jót a futás, és ez különösen igaz a kemény betonon való futásra (főleg, ha a testsúlyod is jelentős). Így minden lépésnél akár 100 kilónál is nagyobb terhelés éri az ízületet, ami lehet hogy fiatalkorban még kibírható, de később visszaköszön ízületi kopás és fájdalom formájában. Ezzel szemben a konditermi futógépeknek (de csakis azoknak!) hatékony ütéselnyelő rendszerük van, tehát az jobban kíméli az ízületeket. Az otthoni futógép viszont nem alkalmas véleményem szerint semmilyen edzésre. A jó gépek sajnos 1 millió Ft. fölött vannak, ezért a legjobb megoldás, ha konditerembe jársz, a szabadban való futás pedig kiváltható mondjuk biciklizéssel, ahol a testsúly nem hat az ízületekre.
2008. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
93%

Én a szabadban futásra szavazok!

Spéci futócipők vannak a talajhoz és testsúlyhoz igazítva.

Ezek kímélik az izületeket, érdemes beruházni rájuk.

2008. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Figyu, én 112 kiló vagyok, de nem találsz olyan futócipőt amitől nem megy szét a térdem egy fél órás betononfutástól. Pedig nem vagyok nyüzüge, 170 kilóval guggolok 5-öt, de a futást sajnos nem bírom.
2008. márc. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A jó levegő miatt a szabadban futás a jobb szerintem, de csak akkor, ha nem betonon futsz, hanem puhább talajon. Ha nagy a túlsúlyos, ajánlom, hogy kezdj el gyalogolni amilyen gyorsan csak tudsz, az ízületkímélőbb. Ha a sportolás mellett társasásra, új emberek megismerésére is vágysz, akkor viszont irány a konditerem! Ott biztosan vanak mások is rajtad kívül :) Nem utolsósorban, ha mindenki sportol, az téged is jobban motivál.
2008. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó levegőn futsz, megvan az a plusz, hogy a tüdődnek is jót tesz, na meg az egész szervezetednek pozitív hatású a tiszta friss levegő. De ha csak olyan környezetben mégy a szabadba, ahol járnak autók, akkor többet ártasz, mint használsz. Azon kívül az ízületeknek sem tesz jót a beton, tehát városban inkább a futópadot javasolnám.
2008. márc. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 JimmyJoe ***** válasza:
44%

Természetesen a futópados testedzés a hatékonyabb. Intenzívebb, folyamatosabb, állandóbb terhelést biztosít, és nem elhanyagolható tényező, hogy a testedzési paramétereket (távolság-, pulzus-, kalóriamérés, stb.)is könnyebben figyelemmel kísérheted.

Ugyanez a helyzet a szobakerékpározással is. Jóval intenzívebb és kontrollálhatóbb edzést tesz lehetővé, mintha egyszerűen csak bringáznál egyet a szabadban.

Még hogy csak a milliós futópadok érnek valamit... :-D. De jót derültem ezen! Én például használtam vettem 10 000 forintért egy futópadot, amely még csak nem is elektromos hajtású és tökéletesen meg vagyok vele elégedve .

2008. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Na én meg jót derültem a 10ezres futópadodon :-D

Tudod, egy erős motorral ellátott, hatékony ütéselnyelő rendszerű, fokozatmentes sebességállításos és motorosan dönthető futópadot nem tudsz megvenni 300 ezer alatt (használtan!) Elég jól tudom az árakat, mert nemrég vásároltam a konditermembe egy ilyet, aminek 1.700.000 az új ára. Természetesen használtan vettem. (56 cm a futófelület szélessége pl. de 50 alatt sztem használhatatlan egy futógép)

Azért ez más világ, én sem gondoltam volna, de tényleg sokkal masszívabb (akár 120-130 kilós embert is el kell bírnia) és biztonságosabb. Aki ezen edz, az élből kihajítaná a 10ezres kacatot. Az ár ugyanis arányban van a minőséggel, vagy Te nem így gondolod ?

2008. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Na az előzőt felejtsd is el! 10e-ért futógép?! Jó lehet... A frankók tényleg 1mill fölött vannak. Nyilván mindkét helyen futás hasznos, mert legalább mozogsz vmit, de én úgy gondolom a kinti hatékonyabb (ha magamból indulok ki). Ott a sok friss levegő, a természetes ellenállás (dombok, lejtők, szembeszél, stb..) és ha nem betonon futsz a lábadnak se rosszabb! Minden kis faluban van legalább 1 focipálya, erdő, stb.. ahol megtalálod a módját. Én sokat futok, régóta, és teremben csak télen. :*
2009. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

há-há-há!!!!!!!!


én is jót röhögtem a futópados kommenten...istenem!!!tipikus "lemegyek edzeni" ember... :))) nehogy már egy "szalagon" fuss!menj a természetbe,erdőbe,mezőre,szabadba v. akár pályára,annál hatásosabb,élvezetesebb és egészségesebb nincs is!!!


méghogy futógép...


ha pedig nagyon hideg van,akkor túrázz!!!

2010. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
89%

Ehh.. most nem tök mindegy h egy millás gépen vagy egy 10 ezres szalagon fut az ember?:D

Ugyanazon a szalagon futsz, csak az egyiket te lábbal hajtod a másik meg bepötyögöd aztán ugyanúgy szalagon futsz csak azt nem te hanem egy kis motor hajtja...

Ha kinyitod az ablakot akkor meg megy be friss levegő...

Én ahol lakom,(H.szoboszló) van az én kis reptérkém :P és ott futok.. Füves puszta jóformán.. :D jólevegő és ennyi...de nem vok ellene a futópadnak sem..

2010. ápr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!