Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért alacsonyak a birkózók?...

Miért alacsonyak a birkózók? Egy ismerősömnek azt mondták, ha nem hagyja abba a birkót,168 cm-nél nem lesz magasabb. Abbahagyta 181 cm most a magassága. Tényleg van összefüggés? Az én fiam is birkózik, azért vagyok rá kíváncsi.

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Az összefüggés fordítva működik: Nem a birkózástól lesz kicsi valaki, hanem egyszerűen az alacsonyak eredményesebbek a birkózásban, mert helyzeti előnyük van! Aki fiatalon alacsony testalkatú az lehet később eredményesebb, de ha nem birkózna akkor se lenne magasabb, mert olyan a genetikai öröksége.

A kosárlabdától sem lehet nőni, csak ott meg a magasak az eredményesebbek!

Nézd meg az ismerősöd szüleit, biztos nem vetekszenek a kosarasokkal!

2011. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
genetika az egész
2011. aug. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem igaz amit az elso mondd, a kosarazastol lehet noni, foleg ha pubertas elott kezded el , tuti tobbet nosz mitn anelkul.
2011. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
51%
akkor magyarázd el mégis milyen biologiai folyamatot vált ki a kosarazás amitöl nö az ember
2011. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 escrogar ***** válasza:
39%
azért itt elég keményen sok biológiai analfabéta emberek vannak...vagy legalábbis lamarckisták...pfejj
2011. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fordítva működik aki alacsony a fizika miatt eredményesebb. Az hogy mekkorára nő az ember genetika, táplálkozás és sport függvénye, DE azért mert kosarazol nem leszel 2 méteres... csak a hormonrendszerre, és az egész szervezetre pozitív hatással van a sport.
2011. szept. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor kiegészítem a kérdésem:

egy orvosi vizsgálaton, egy orvos mondta neki, hogy ha továbbra is birkózik, nem nől magasra.

Az én fiam 8 éve birkózik, 14 évesen 170 cm magas, a férjem 190 cm.

Arra vagyok kíváncsi, hogy a birkó miatt nem magas a gyerekem?

2011. szept. 5. 14:42
 8/9 thewhiteman ***** válasza:
14évesen 160centi voltam,most 20évesen vagyok 175(mondjuk nem bírkóztam:D)
2011. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem függ össze... Sőt ha sportol ( és ez teljesen mind1 hogy mit ) akkor nőni fog. Az is lehet hogy 18 évesen nő hirtelen 10 centit. Mindenki másképp fejlődik.
2011. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!