Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez normális az első alkalom...

Ez normális az első alkalom után? Vagy valamit nem jól csináltam?

Figyelt kérdés
Vettem egy 10 kilós kézisúlyzót. Vannak hozzá súéyok , amit le lehet venni , meg vissza tenni. Először 2 db 0,5 kgos súllyal súlyzóztam , + a rúd is 1 kiló, akkor 2 kiló. Kb 20-20 percig edzettem mindkettő karom. Nem akarok olyan izmos lenni, csak sokat fogytam, és feszesíteni akarom a karom. Amiután a 2*20 percet lenyomtam, másnap nagyon fájt a karom , izom lázam volt, és még mindig, és elég kemény azóta a bicepszem. Mivel tudom ezt megszüntetni, vagy megelőzni hogy újra izom lázam legyen?
2011. szept. 1. 20:52
 1/7 A kérdező kommentje:
gondolom első alkalom után ez nem normális, meg hogy igy megkeményedjen. Pedig nem eröltettem meg annyira, mert könnyen ment a súlyzózás.
2011. szept. 1. 20:54
 2/7 anonim válasza:

Hát, én csak annyit tudok erről mondani, hogy velem is előfordult már, hogy fél kilós kézisúlyzót emelgettem sokszor (egyáltalán nem volt megterhelő, nem is figyeltem oda, olvastam közben valamit), másnapra úgy bedagadt a felkarom, hogy kinyújtani nem tudtam a karom.

Sportkrémmel kenegettem, harmadnapra elmúlt.

Szóval szerintem semmi furcsa nincs az esetben.


Megelőzni meg úgy tudod szerintem mint minden más izomlázat: rendesen nyújtasz, bemelegítesz, és a fokozatosság elvét szem előtt tartva.


Gyakorlottabbak biztos tudnak ennél okosabbat is mondani :-)

2011. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megvárod míg elmúlik az izomláz, ez természetes..Nem is értem, hogyan jutott eszedbe időre bicepszezni.
2011. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem időre csináltam, hanem csak megbecsültem hogy kb 20 perc lehetett, mert közbe olvastam, neteztem.
2011. szept. 1. 21:18
 5/7 oyeacch ***** válasza:
Az aztán az intenzív edzés.
2011. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
első alkalom..... jobb mint a semmi
2011. szept. 1. 21:56
 7/7 anonim válasza:
Egyszer én is túl jó akartam lenni... tök lazán emelgettem a súlyzókat még 20 perc után is. Másnak... eszméletlenül fájt a karom. Hagyd békén pár napig (amíg teljesen el nem múlik) és kezd kevesebbel.
2011. szept. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!