Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konditermes edzés ugyan olyan...

Konditermes edzés ugyan olyan jó az egészségemnek mint valami "rendes" sport?

Figyelt kérdés

ùgy értem, mindenki tudja hogy kell mozogni, hogy ne kapjunk szívbetegségeket meg eldugúljon a vénáink satöbbi..

(Külföldön élek ezért nem tudom rendesen mondani)


Szóval, ha csak kondi teremben edzek, az ugyan olyan jó egészségi szempontból mintha monjuk naponta szaladnék 5 km, (vagy valami olyasmit edzenék ahól jobban edzem a kondiciómat?)


2011. szept. 1. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
igen
2011. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt csak úgy tudod vagy van e mögötte valami bizonyíték is?


Példáúl egy edzet férfinek a tüdökapacitása sokkal nagyobb mint egy nem edzet férfinak. De vajon egy konditermes férfira is jellemzö ez?

2011. szept. 1. 23:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit értesz konditermes edzés alatt. Ha csak a súlyok emelgetését, akkor az nem elég, mert a szív és a keringési rendszer karbantartásához aerob edzésre van szükség. De ha a futópadot és a biciklit is rendszeresen használod, az kellőképpen edzi az egész szervezetedet.
2011. szept. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hát igen erre gondoltam!


Ha példáúl nagy izmokat edz az ember, mondjuk láb-izmokat, akkor talán ellehet érni kb ugyan azt gondolom, mivel levegöért kapkodsz, izzadsz mint állat, de ilyenek mikor csak kisebb izmokat edz az ember, és alig lessz izzadt, az magáért beszél.. (?)

2011. szept. 2. 00:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet elérni konditermi edzéssel a jó állóképességet.

A súlyzóval végzett edzések közül a kettlebell edzés az ami hatékonyan fejleszti az állóképességet is.

2011. szept. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én azt hallottam, h úgy is jó, ha egyik nap mondjuk csak erősítő gyakorlatokat csinálsz, másnap meg csak aerob edzést, pl. futást vagy biciklizést. De mindenképp legyen kardió edzés is.
2011. szept. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ja és azért, mert a kardió edzés égeti a zsírt, a súlyzózás csak izmot növel. De az alapkérdésre válaszolva, igen, a jó konditermes edzés kiváltja a szabadtérit.
2011. szept. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a kérdés az,hogy mi a konditermes edzés.HA van megfelelő aerob része is, akkor ugyanolyan jó.

Egészségügyi szempontból. Mozgáskoordináció szempontjából természetesen jobb az olyan sport ami változatosmozgást igényelés nem azonos pályák ismétlését

2011. szept. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem, amit leírtak följebb, hogy aerob edzés, na az jó egészség megőrzőnek


a konditermi edzés ha azt nézed, akkor a tárcsák emelgetése a földről tönkreteszi a derekat, izületeknek nem tesz valami jót, szóval nem eszik olyan forrón, mivel van hátránya is jócskán

2011. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Ja és azért, mert a kardió edzés égeti a zsírt, a súlyzózás csak izmot növel."


Rosszul tudod, súlyzózás sokkal jobban éget zsírt mintha szaladnék ugyan annyi idöt mint súlyzóztam!


Hogy súlyzózás tönkretenné a hátat meg izuletet az marhaság! Javasólt hogy akármien spórt mellet edzél súlyzókal is, miért? azért mert jó az izületeknek, és stabilab lessznek az izmok.


Ismerek egy 60 éves bácsit aki úgy mozog mint akármien 40 éves, ahogy mondta 19 éves kora óta naponta egy órát edz (súlyzókal).


Hogy ahelyett hogy marhaságot beszéljetek, válaszóljatok a kérdésemre, vagyis ti nem, hanem valaki aki ért hozzá!


Nem gondoljátok hogy bármien atléta, legyen az úszó vagy bozoló nem edzik súlyzókal a box vagy úszás mellet? Azt hisszitek hogy azért csinálják mert rossz nekik?

2011. szept. 2. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!