Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés után mit egyek? (reggeli...

Edzés után mit egyek? (reggeli és esti edzésnél, bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van mikor reggel, van mikor este edzek. Azt tudom, hogy edzés után fehérje kell. Az lenne a kérdésem, hogy tej, joghurt, fehérjeturmix mehet az esti edzés után, vagy ez túl kevés? Reggeli edzés után gondoltam a tejet, tojást, csirkehúst. Ez pedig már sok nem? Szóval elrendeznétek, hogy ezek közül a reggeli és esti edzés után melyeket javasolt? (rízst is gondoltam, de nem tom azt szabad-e) Illetve annyi még, hogy ezeket a turmixokat hol lehet kapni és drágák? Köszi.
2011. szept. 12. 21:27
 1/8 De Puta Madre ***** válasza:

[link]

Ilyen egy fehérje. Edzés után ez kell. Aztán egy órán belül kell enned szilárd ételt. Fehérje: hús, tojás, túró, a tej az nem, meg a joghurt sem. Naponta 2g kell annyiszor, ahány kiló vagy. Vagyis ha 50 vagy, akkor 100g. Edzés után iszol egy turmixot, aztán a többi fehérje szükségletedet meg elosztod a nap további részére. 100g hús kb 18-20g fehérjét tartalmaz. (száraz)

2011. szept. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:

igen kell edzés után protein,lehetőleg gyors felszívódású azaz tejsavó protein,amit az első be linket tökéletes edzés utánra /az egy tejsavó izolátum/,e mellet edzés után még kell szénhidrát is hogy a kiürített glikogén raktárakat visz töltsd.


a tömegnövelő étrendnek fedezni kell:

min. 2g/tskg protein

5g/ tskg ch

megfelelő mennyiségű vitamin

rostok

és egy kis telítetlen zsírsav is kell

2011. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Edzés után a fehérje mellé a ch vagy dextróz, vagy ha van pénz akkor maltodextrin legyen, a többit leírták.
2011. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dirtboy ***** válasza:

helyesbítek nyuszi mert szerintem a malto helyett a vitargo-t akartad írni.

szóval dextóz vagy ha van pénzed vitargo

2011. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Edzés után kazein. És annak függvényében, hogy mennyire este edzel egy vagy akár 2 fehérjés turmix is mehet és nem árt egy gyengébb csak tojás fehérjéből készült rántottát, párolt zöldséggel burkolni majd pedig később mondjuk csirkesalátát.
2011. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja igen dirtboy, hülye vagyok mert mindig keverem a kettőt. bocs :)
2011. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Mert egyik héten reggel (8-9-ig) a msik héten este (7-9-ig) szoktam. (így jön ki a munka miatt) Akkor a turmix után itthon eszek majd rendes ételt is (tojás, csirke stb). Már csak annyi lenne a kérdésem, hogy ugye az esti edzés már 7 után van, és elméletileg akkor nem szabad már enni, de így akkor még is ugye?
2011. szept. 13. 15:13
 8/8 De Puta Madre ***** válasza:
Próbáld ki a késői kajálást, és ha esetleg gondod adódna vele, akkor bedobsz egy kazeines, vagy más lassú felszívódású turmixot akkor is.
2011. szept. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!