Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire járjak, ti melyiket...

Mire járjak, ti melyiket választanátok? AIKIDO vagy KICKBOX? A csajoknak melyik jön be?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 10:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én a karate mellett teszem le a voksomat, az még használható is valamire.


A lányok pedig inkább úsznak, futnak, fitness edzésekre járnak.. :)

2011. szept. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
:) mind1 a csajos részt hadjuk,1évig jártam karatéra hát és nekem nem segitett sokat...
2011. szept. 25. 10:26
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha már választani kell,akkor kickbox,de ha van rá lehetőséged akk menj el inkább thai boxra.(Nem tudom pontosan,de ha jól informált vagyok,akkor a lányoknak jobban bejönnek az ilyen küzdősportok,mint a harcművészetek,mivel keményebbek és aggresszívabbak,de valaki javítson ki ha tévedek).

És azért inkább thai box,mert durvább a kickboxnál.Thai boxban van könyökös,térdes,álló közelharc és földrevitelek.Kickboxban csak ököllel és lábfejjel/lábszárral lehet ütni,valamnt teljesen más a pontozási rendszer.A thai boxban nagyjából hasonlít az ökölvíváséra,kickboxban pedig az érvényes találatokat pontozzák.Le se szarják,hogy hogy mozogsz,ütsz vagy rúgsz,ha betalál,akk pont és kész,ilyen szempontból a thai box sokkal kifinomúltabb,igasságosabb,mert ott nem csak ezeket nézik:ott nézik a mozgásodat,a védelmedet,a technikádat.(persze thai boxban sokkal több a K.O.)Kickboxban mindegyik érvényes találat után szétválasztanak titeket.

Egyébként az aikido is jó lenne(csak nem jön be annyira a csajoknak),de a hazai oktatás szart sem ér.

2011. szept. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
kösz,de az a baj hogy ahol én élek itt nincs thai box...
2011. szept. 25. 12:23
 5/19 anonim ***** válasza:

küzdősportok játékok, aki meg egy birkós fojtással öl, az a harcművészetet súrolja, mert már nem követ szabályokat.


kick boxról ennyit. ha meg már ha, akkor inkább box, birkózás, savate. ezeket jól oktatják, úgy tudom (szóval jól oktatják).

aikidot szépen meg lehetne számolni hány ember oktat Magyarországon, és nem kell hozzá általános iskolás matek tudás. 10 után kezdenénk gondban lenni.. és ezek az emberek is általában katonai kiképző tisztek, tehát ott oktatnak, vagy csak hasonló szintű harcosokkal gyakorolnak akik szintén tudnak nekik mutatni ezt azt. a felkapott aikido nevű sz.art meg hagyni lehet a rákba, inkább menj el futni.

hát, kb. ennyi tartozott röviden a témához. amúgy zsírégetésre jó a kickbox is.

2011. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

ahol te élsz nincs thai box.. :D

ezeket fusd át

[link] --> ez a thai box

és ez a kickbox verseny szabályzata

[link]


nincs olyan különbség, ami neked számítana. nem lesz semmi se jobb, se rosszabb, mert egyik helyett esetleg a másikat gyakorlod.

2011. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Jó...:D de viszont eltértünk egy kicsit a kérdéstől...aikido vagy kickbox,és ne azt nézzétek hogy ki oktassa hanem maga a harmüvészetet,küzdősportot.:D
2011. szept. 25. 18:40
 8/19 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem tértünk el.

mivel nem Japánban vagy, se nem pedig Thaiföldön, ezért mindkettőből a magyar vonatkozást kell megtapasztalnod. és mint írtam, most kiemelem, mindkettőnek 99%-ban kamu sz.ar az oktatása. eszerint inkább járj táncolni, vagy futni, többet érsz, kis túlzással. hol is tértünk el a kérdésedtől?

2011. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
az oké hogy nem a legjobban oktasák,de ennek ellenére többet ér mint a tánc,futás :D
2011. szept. 25. 21:52
 10/19 anonim ***** válasza:
miért ér többet? mert kickbox-szal sok energiát égetsz el? ugyan már.. ez fogyókúrás szintű szempont, ennél kicsit legyünk komolyabbak..
2011. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!