Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sajat testsulyyal vegzett...

Sajat testsulyyal vegzett gyakorlatok (fekvitamasz, huzodzkodas, stb) gondot okozhatnak egy volt magasvernyomasosnak?

Figyelt kérdés
ezek a gyakorlatok emelhetik a verntyomast?vannak tapasztalataitok?
2011. szept. 26. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, az izom feszülés emeli a vérnyomást.

nem, nem kéne, hogy gondot okozzon az edzés.

2011. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Énis, is magasvérnyomásos vagyok, és intenzíven csinálok mindent...Súlyzózok is.(Konditerembe is csak azért nem járok mert anyagilag nem engedhetem meg most ill. kedvem sincs nagyon).


De sok olyat láttam már, hogy akinek eleve magasabb a vérnyomása, annak nem ugrik meg akkora mértékbe pl. súlyemelésnél mint aki normál vérnyomással megy neki...

2011. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem ez csak duma.a nagy erőkifejtés lehet,hogy ideiglenesen elemi a vérnyomást,de minden intenzívebb mozgás jótékony hatással van a vérnyomásra.persze mindent ésszerű keretek között kell végezni.
2011. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!