Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy csináljam a fekvőtámaszt?...

Orbit-titkosnév kérdése:

Hogy csináljam a fekvőtámaszt? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
11 éves, 63 kg és fiú vagyok! Már az 1. fekvőtámasznál kifáradok néha, van olyan, hogy nem tudok egyet sem megcsinálni! Miért, mit csinálok rosszul? Csak normális választ kérek! Válaszokat köszönöm előre!
2011. szept. 26. 15:51
1 2
 1/12 lulu77 ***** válasza:
Gondolom azért nem tudsz, mert egyenlőre gyenge a kezed és a mellizmod... Nagyon figyelmedbe ajánlom a fegyencedzés című könyvet, neten fent van pdf-benvalahol - a könyv kb 4000Ft szóval megérné rá beruházni szerintem. [link] Ez a könyv az. A teljes könyv gondolom torrent oldalon fenn van, azt neked kell megkeresned bocsi... Tömören annyi, hogy testsúllyal való otthoni edzés, nagyon fejlődni látványra nem fogsz tőle - magyarul nem leszel akkora mintha kondiba járnál -, de erősítőnek jó. Ha akarod írok róla bővebben is, én január óta űzöm, nőni nem nőttem sokat, de nem is ez volt a célom, viszont erősödni erősödtem.
2011. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fegyencedzés mellett még érdemes megvenned A meztelen harcos című könyvet, amit Pavel Tsatsouline írt. A két könyv remek kiegészítést ad a másikhoz. Sok sikert!
2011. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm szépen a válaszod, írj róla légyszi! Köszi

2.Köszönöm szépen a válaszod!

2011. szept. 27. 14:01
 4/12 lulu77 ***** válasza:

Valóban, azt kihagytam. Épp most olvasom a Meztelen Harcost, és érdemes azt is olvasgatni, szintén remek iromány, jól lehet ötvözni a kettőt...


Szóval a könyvről magáról. Ez egy olyan edzésprogram, ami 6 féle gyakorlatot tartalmaz. Mindegyiknek 10 szintje van, a 10. a "mester szint" - vagy valami hasonló nevet adtak neki :D -, de edzési szinttől függetlenül mindenkinek érdemes az elsővel kezdenie, mert erősíti az inakat, meg így könnyebb megtanulni a technikákat stb... Én is azzal kezdtem, pedig egész jó kondiba voltam, de megérte szerintem, most hogy már a nehéz feladatoknál tartok tökéletesen végre tudom hajtani őket, mindegyik szabályos... Szóval te se siess, időd mint a tenger. A 6 mester gyakorlat amúgy az egylábas guggolás, az egykezes fekvőtámasz, az egykezes kézenállásban fekvőtámasz, állásból lemenni hídba és a nyújtott lábemelés függeszkedésben. Ezek tényleg durvának hangzanak, de nagyon jól fel van építve a program, szóval nem kell aggódnod, menni fog az első lépésektől kezdve neked is minden. A feladatokat tényleg úgy csináld majd ahogy leírja, lassan és szabályosan, mivel így sokkal több erőt kell kifejteni, így jobban is fejlődsz... Látványra nem lesz nagy a fejlődésed, azt nem mondom hogy ugyan akkora leszel, de nem leszel közel sem egy kigyúrt kondishoz. Plusz figyelj oda az evésre, arról nem ír semmit, pedig a fejlődéshez nagyon kell a jó táplálkozás, én ehhez nem értek, de ha itt körbenézel a kérdések fele erről szól szinte... A könyvnek sem kell amúgy majd mindent elhinni, a kondizás nem olyan szörnyű és alávaló sport mint ahogy azt leírja a könyvben, nem is értem erre mi szükség volt hogy szarrá fikázzák, de mindegy is, nem ez a lényege. Amúgy ha találékony vagy, akkor semmire nem lesz szükséged a feladatok elvégzéséhez, én egyedül egy húzódzkodó rudat vettem... Talán a könyvről ennyit, vedd meg és olvasd el majd kezdj bele, ennyit tudok mondani. :D


Saját tapasztalatokat is írok. Szóval én eleinte úgy voltam, hogy gyorsan haladok, hogy ne kelljen a könnyű feladatokkal sok időt eltöltenem, mert nehezeket akartam. A guggolásnál viszont elég hamar rá kellett jönnöm, hogy ez hülye ötlet, szóval ezt ne csináld. nem azt mondom, hogy 1 hónapon keresztül csináld az első feladatokat ha meg tudod csinálni, de nem is kell rohanni, csak szép lassan, alakítsd ki a saját ritmusod... Én most ott tartok, hogy fekvőből már a 7. szinten vagyok, míg guggolásból a 4.-en az előbb említett okok miatt. Szóval az se gáz ha egyik másik gyakorlatból könnyebben fejlődsz, a lényeg hogy te érezd a fejlődést, és minden edzés kicsit nehezebb legyen mint az előző... Hogy lásd mennyit erősödtem, húzódzkodásból januárban csak 12db fél húzódzkodást tudtam, azt is úgy, hogy billegtem közbe, és szenvedtem a végén. Ma meg csináltam 5 aztán 1 perccel később 3db teljesen szabályos és lassú TELJES húzódzkodást csak bemelegítésnek, aztán meg 2*6 db-ot szűk fogással erősítő gyakorlatnak. Lehet hogy nem nagy szám, de nekem hatalmas öröm hogy ennyit fejlődtem. És mindegyik másba is hasonló szintű erősödésen mentem keresztül, picivel nagyobb minden izmom - a hátamon és a combomon kifejezetten sokat fejlődtek az izmaim -, és elég jó erőben érzem magam. Szóval neked is csak ajánlani tudom a dolgot, kezdj bele, és kitartás, ne add fel akkor se ha nehezebben megy!!! Megéri végigcsinálni, akármennyi időbe is telik. ;)


Ha van valami amit kihagytam és érdekel nyugodtan kérdezz, igyekszem válaszolni rá...

2011. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 lulu77 ***** válasza:
A 6 mester gyakorlatból kihagytam az egykezes húzódzkodást, bocsesz :$
2011. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyi időt szántál rám, na majd meg próbálom, viszont egy kérdésem van: mi az a egy kezes húzodzkodás? Köszönöm a választ
2011. szept. 27. 19:08
 7/12 lulu77 ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=YbR295Xv77g


Ez lenne az. Egy kézzel húzod fel magad teljesen... Elég kemény, örülök ha jövő ilyenkor meg tudom majd csinálni. A másik számomra hihetetlen feladat az a kézenállásból fekvőtámasz egy kézzel.

http://www.youtube.com/watch?v=xTyT8y57ef0

Ezt egy kézzel csinálni... Hát nem tudom hogy valaha sikerül-e, egyenlőre két kézzel is csak 5-öt tudok egybe, és az is nagyon nehezen megy... Meglátjuk, én kitartó vagyok, szeretném idővel mindegyikből megcsinálni a mestergyakorlatokat, még ha évekbe telik akkor is. Remélem te is kedvet kapsz hozzá, és belekezdesz. Ha van még valami nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok.

2011. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, már most kedvet kaptam! Privátban elküldöd az e-mail címed, mert akkor nem itt kérdezek, ha akarok vmit, ha nem ott kérdeznék?
2011. szept. 27. 19:28
 9/12 lulu77 ***** válasza:
Megkaptad ugye?
2011. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még nem!!!
2011. szept. 27. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!