Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Foci és kondi összeegyeztethető?

Foci és kondi összeegyeztethető?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy sérült voltam kb. fél évig, tegnap kezdtem el újra edzésekre járni. Viszont kb. 3 hónapja elkezdtem kondizni is, mivel meguntam a semmittevést, haverok is győzködtek, meg hát gondoltam, egykis izom illetve néhány kiló plusz nem árthat, mivel elég vékony voltam. Eléggé megtetszett a kondi, most viszont nem tudom, mit tegyek. Heti 3 fociedzés + heti 3-4 kondi összeegyeztethető valahogy? Nem gáz, ha egy napon lenne kondi + fociedzés is?
2011. szept. 28. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy mennyi idős vagy. Mert ugye ez azt jelenti hogy 1: Sokkal nagyobb igénybevételt kap az izomzat, 2: Kevesebb ideje van regenerálódni.

Ez fiatal 16-25 éves korban még nem gond, de később izomkimerülés, sérülés lehet belőle.

Szerintem egyébként nem kell abbahagynod egyiket sem, max az edzések intenzitását vedd kicsit vissza, és ha tudsz hagyj több pihenőt.

2011. szept. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok. Úgy gondoltam, hogy hétfőn mell-tricepsz, kedd foci, szerda hát-tricepsz + foci:S, csütörtök váll-csuklya, péntek láb + foci (na most ez is érdekelne, lábra még nem nagyon edzettem eddig kondiba, szerinted elég a heti 3 fociedzés lábra, vagy kondiba is vállalható egy lábedzés?) És ugye még hétvégén bajnoki.
2011. szept. 28. 15:54
 3/7 A kérdező kommentje:
jav: szerdánál hát-bicepsz
2011. szept. 28. 15:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen a kettőt egyszerre csinálni.

Ezt olvasd el!

Gyakorlatilag minden benne van, amit tudnod kell.


[link]

2011. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Miért pénteken akarsz lábazni? A hétvégi meccsen lépni sem tudsz majd... Szerintem kedd-szerda körül kellene lábra dolgoznod, addigra már kipihened az előző hétvégét és lesz időd regenerálódni szombat-vasárnapra.

2011. szept. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19 évesen, ha nem vagy nb1-es, tökmindegy, hogy mit csinálsz...
2011. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem simán csinálhatod egyszerre, ha szeretnéd, de a lábazást én sem meccs elé tenném, ha egyáltalán lábaznék.
2011. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!