Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen biciklit érdemes...

Milyen biciklit érdemes venni? Bicikli vásárláskor mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy biciklit munkába járásra, szabadidőbeli kikapcsolódásra. Elsősorban városi utakon, esetleg könnyebb terepeken. 100 kg feletti vagyok és 190 cm.

Paramétereimet tekintve mindenképpen strapabíró bicikli lenne jó és max. 70 ezret szánnék rá.

A kérdésem az, hogy mit ajánlatok (konkrét típus/márka). Esetleg mire figyeljek vásárláskor, hogy ne sózzanak rám valami gagyit. Vagy milyen márkájú, típusú alkatrészeket kerüljek (pl. műanyag pedál helyett acél pedált vegyek stb.)


2009. ápr. 27. 09:51
 1/4 Krisz85 ***** válasza:

Szia Versenyszerűen kerékpározom.


Ha ilyen árkategóriában szeretnél, akkor két dolgot tudok tanácsolni.


Egyrészt ne teszkó meg egyéb helyeken vegyél, Hervis sem jó.

Csak kerékpárboltból, mint pl.


www.speedbike.hu

www.berguson.hu

www.bigbike.hu

www.speed-way.hu


Konkrétan én a Kelly's Cross-t javasolnám, mert városban használnád, és könnyű terepen. MTb városban lassú, sajnos. Tudom MTB versenyzem.


itt egy típus pl.


[link]


ez színben , árban nagyon ott van, az idei év bringa színe a fehér!

Egyébként ha okosan csinálod, megvárod a novembert, és a decembert, és akkor 30 al aolcsóbban kapsz, vagyis 70 ért simán megveszel egy amúgy 100 ezres bicót, persze csak ha ráér neked.


Remélem tudtma segíteni,ha kérdés van, írj!

2009. máj. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ez nagyon tréé lenne?

[link]

Versenyezni nem akarok....

2009. máj. 31. 23:54
 3/4 Krisz85 ***** válasza:

Abszolút Nem!


Amit ajánlottam az sem verseny, akciós csupán, azért éri meg, nomeg teló van elől, ami kényelmi szempontok miatt is fontos. CSak egy laza kavicsos terepen is már jó ha van teló. NEm nyomja szét a tenyered, a gerinced, főleg hosszú túráknál is jó, mivel írtad, hogy kikapcsolódásra is szeretnél.

Amit még ajánlani tudok, hogy nézelődj a többi boltban is, hátha akad egy jó akciós bringa. Pl én a speedbike banvettem a bringám, eredeti ára 330 ezer volt, 160 ért vettem, mert nem tudták eladni, mivel extrakicsi a méret. Nekem meg pont jó. Sosem tudhatod mikor kapsz ki egy jó akciót, De ez a bringa sem rossz,főleg a piros :P

Igazából a kopó alkatrészeket így is úgy is cserélni kell majd. Azon változatni nem tudsz, viszont írtad hogy nem vagy éppen könnyű, ezért a minőségibb alaktrészek tartósabbak is, kivéve a nagyon kikönnyített alaktrészek, de azok többtízezres alaktrészek, szóval nem érint.


Jó tekerést! Szerintem az is tuti!!, a jó vázméretre ügyelj, csak olyat vegyél ami a magasságodnak pont jó, ha kicsit nagy, kicsit kics, akkor már nem jó, hosszú távú tekerésnél akár káros is lehet.

2009. jún. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
OK, köszi.
2009. jún. 1. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!